Yolcu Sayısı
1

Ağrı Otogarı

Ağrı Otogarı

Ağrı Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (472) 215 18 25 - 215 18 26/122

Adres: Erzurum Bulvarı, Abide Mah. 04100 Merkez/Ağrı

Ağrı Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ağrı Otogarı Hakkında

Ağrı Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve burada barındığırdığı Ağrı Dağı ile Türkiye’nin en yüksek noktasını ihtiva eden ilimize ulaşmak için kullanılan otogardır. Ağrı otogarına Türkiye’nin farklı noktalarından otobüs bileti alarak gelebileceğiniz şehrimizde, ziyaretçiler ayrılmadan önce, “İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt Kalesi, Şoşik Kalesi, Nuhun Tepesi, Ağrı Dağı Küpkıran Kalesi” gibi yerleri gezebilir, “abdigör köftesi, kayısılı kelem sarması, halise, çiriş aşı, bağrı güllü, kavurma” gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler.

Ağrı şehri Doğu Anadolu Bölgesinin önemli geçiş noktasında olan şehirlerinden biri olmuştur. Bu nedenle zaman içerisinde Ağrı’nın gelen giden yolcu trafiği artmış ve netice olarak kentin ulaşım ihtiyacını karşılayacak bir tesisin yapılması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. 2013 yılında hizmete giren Yeni Ağrı otogarı uzun yıllar boyunca şehrin gelen – giden yolcu trafiğini karşılamak amacı ile geniş kapsamlı olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 27 bin kilometrekaralik bir alan üzerine inşa edilen Yeni Ağrı Otogarı, yolculuk gerçekleştirmek üzere seferlerini bekleyen yolcular için kafeler, otobüs park alanları, dükkanlar ve yazıhaneler olarak tasarlanmıştır. Otogar, gerek şehre gelen ziyaretçilerin iç bölgelere kolayca ulaşım sağlayabilmesi açısından gerekse de şehirden ayrılan yolcuların otogara kolay ulaşabilmesi açısında merkezi bir noktada; Erzurum Bulvarı üzerinden konumlandırılmıştır. Şehir merkezinden kalkan minübüslerle kolayca ulaşmak mümkündür. Ağrı otogarında yazıhaneler ve sefer düzenleyen firmalara bakıldığı zaman diğer merkezlerden farklı olarak ulusal firmalardan çok yerel firmaların fazla olması dikkat çeker. Belirli, küçük bir alan içerisinde hizmet sunan otobüs firmaları Ağrı otogarından Doğu bölgesindeki belirli illere başarılı ve kaliteli şekilde hizmet sağlar. Ağrı gibi Türkiye’nin sıcaklık ortalaması en düşük illerinden biri söz konusu olduğundan özellikle soğuk kış günlerinde otobüs beklemenin bir hayli zor olacağını tahmin etmek gerekir. Bu noktada Ağrı otogarına özel, ünlenmiş çok sayıda çaycının içinizi ısıtacak sıcak çaylarını yudumlayabilirsiniz. Aynı zamanda otogar içersinde restoran ve kuaför hizmeti de sunulmaktadır.

Ağrı Otogarından Hangi Otobüsler Kalkar?

Günümüzde Ağrı Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına, “Vangölü Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Metro turizm, Has Bingöl, Cesur Bingöl, Kanberoğlu Turizm, Patnos İtimat, Star Diyarbakır, Lider Doğu Anadolu Turizm, Ağrı Kösedağı Turizm, Öz Erçiş Seyahat, Vanyolu Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Star Batman, Öz Doğu Kars, Adıyaman Gülaras” gibi otobüs firmaları seferler düzenlemektedir. Ağrı otogarından sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları 30 TL ile 150 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Ağrı Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ağrı Otogarının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 15 km ve yarım saat içerisinde oldukça kolay şekilde aracınız ya da şehir merkezinden kalkan minübüsler ile ulaşabilirsiniz..

Erzurum Bulvarı, Abide Mah. 04100 Merkez/Ağrı

(472) 215 1825

En Popüler Ağrı Otobüs Firmaları

Ağrı bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ağrı otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ağrı Ses Turizm12
VanGölü Turizm12
Yeni Diyarbakır Seyahat7
Öz Diyarbakır Seyahat5
Patnos İtimat Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr