Yolcu Sayısı
1

Ağrı otobüs bileti

Ağrı Otobüs Bileti

En popüler Ağrı otobüs rotaları

Ağrı otobüs bileti fiyatları, Ağrı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ağrı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzincanAğrı300 TL13
MamakAğrı828 TL12
İstanbulAğrı1100 TL12
SivasAğrı600 TL10
ErzurumAğrı200 TL8

Ağrı otogarı

  • Ağrı(472) 215 18 25 - 215 18 26/122

Ağrı otobüs biletleri

Ağrı, geçmişte Mezopotamya olarak anılan ve verimli toprakları sebebiyle çok sayıda önemli medeniyete ev sahipliği yapan bir bölgede yer alır. Hal böyle olunca Ağrı da günümüzde oldukça popüler bir şehrimiz olarak sıkça ziyaret edilmektedir.

Ağrı Ulaşım

Kente ulaşım havayolu ve karayolu üzerinden sağlanır. Her ne kadar ülkemizin batısında yer alan şehirlerden Ağrı’ya ulaşım karayolu ile ortalama 16 saat sürse de Ağrı otobüs firmaları tarafından sunulan hizmet ile konforlu bir yolculuk yapmak mümkündür. Ülkemizin batısından da doğusundan da olmak üzere her bölgesinden Ağrı’ya direkt olarak otobüs seferi düzenlenir. Çevre illerden yapılan Ağrı otobüs seferleri elbette daha kısa sürmektedir. Öz Diyarbakır, Has Bingöl, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır, Has Diyarbakır, Metro Turizm, Cesur Bingöl ve Vangölü Turizm kente yolcu taşıma hizmeti sunan otobüs firmaları arasında yer alır.

Ağrı Otobüs Bileti Fiyatları

Bu otobüs firmalarından Ağrı otobüs bileti satın almanın en hızlı ve ekonomik yolu ise NeredenNereye.com’dan geçmektedir. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanı ile çalışan NeredenNereye.com üzerinden otogara da bu firmaların iletişim bürolarına gitmeye gerek kalmadan kolay ve güvenilir bir şekilde ucuz Ağrı otobüs bileti satın alabilirsiniz. Sitemizden Ağrı ucuz otobüs bileti satın almak için yapmanız gerekenler ana sayfa üzerinde yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz ili ve varış yerini olacak Ağrı’yı seçip ardından tarihi de işaretledikten sonra aratma yapmanızdır. Belirlediğiniz kriterlere uygun seferlerin listeleneceği sayfa açıldığında farklı otobüs firmaları tarafından o tarihte yapılacak Ağrı otobüs seferleri listelenecektir. Bu sayfadan otobüs firmaları arasında Ağrı otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma fırsatını bulabilirsiniz. Ayrıca seyahatinizin kaç saat süreceğini, kullanacağınız otobüste wi-fi, TV gibi özelliklerin olup olmadığını da görebilirsiniz. Ardından size uygun seferi seçer ve gerekli bilgileri de doldurduktan sonra biletinizi satın alabilirsiniz. Aynı işlemleri mobil cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamamız aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bilet satın alma işlemiz sırasında küçük bir bedel karşılığında alacağınız seyahat sigortası ile bavul kaybı, kaza ya da otobüs kaçırma gibi durumlara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Seyahatiniz sonunda varış yeriniz Ağrı otogarı olacaktır. Şehir merkezi ile olan uzaklığı yaklaşık 15 km olan otogardan kente merkezine ulaşmak için minibüsleri kullanabilirsiniz.

Ağrı Gezi Rehberi

Medeniyetler Beşiği olarak isimlendirilen Mezopotamya toprakları üzerinde yer alan Ağrı’da çok sayıda kültür mirası bulunmaktadır. Bu sebeple her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekmektedir. Ancak uyarmakta fayda var, Ağrı Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve oldukça yüksek bir yayla üzerinde bulunduğu için iklimi oldukça serttir. Turizm nedeniyle kenti ziyaret edecek olanların yazın çok sıcak ya da kışın eksilerin altına düşen soğuk havalarda gitmektense ilkbahar ve sonbahar gibi yumuşak iklim zamanlarında gitmeyi tercih etmeliler.

Ağrı Gezilecek Yerler

Ağrı, Orta Asya’dan gelenlerin Anadolu’ya giriş yaptığı yer olması sebebiyle geçmişte pek çok kültürün yaşadığı bir yer olmuştur. Hititler, Mitanniler, Urartular, Kimmerler, İskitler ve Persler tarafından yurt edinilen Ağrı 1921 yılına kadar Rusya’nın elinde olmuştur. Bu tarihten sonra ise ülkemiz topraklarına katılmıştır. Hal böyle olunca Ağrı gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Ağrı Dağı: Ermenistan ve İran sınırlarında yer alan Ağrı Dağı, Doğubayazıt ilçesi yakınlarında yer alır. Sönmüş bir volkanik dağ olma özelliğine sahip olan Ağrı Dağı ülkemizin en yüksek yeridir. Büyük Tufan’da Nuh’un gemisine ev sahipliği yapması nedeniyle kutsal kitaplarda da yer edinen dağ bu yönüyle efsanevi bir özellik de taşır. Zirvesinde kalınca bir buzul tabakası bulunan dağ günümüzde volkanik özelliğini kaybetmiştir. Dağcılık sporuna gönül verenler için önemli bir rota olan Ağrı Dağı’na tırmanmak için en uygun zamanın temmuz, ağustos ve eylül ayları olduğu belirlenmiştir.

İshak Paşa Sarayı: Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine yakın bir konumda bulunan İshak Paşa Sarayı, Osmanlı Devleti döneminde inşa edilmiştir. Dünyada kalorifer tesisatı döşenmiş olan ilk saray olma özelliği ile oldukça önemli bir yapıdır. Bir dağın yamacında yer alan saray Selçuklu ve Fars mimarisi özellikleri taşımaktadır.

Üç Kilise: Ağrı’nın Taşteker Köyü’nde bulunan Üç Kilise, ünü ülke sınırlarını açmış olan bir yerdir. Büyük Tufan’da gemi yaparak hayatta kalmayı başaran Nuh’un mezarının burada yer aldığı konuşulmaktadır. Bu nedenle bölge pek çok tarih, din ve gezi kitabında sıkça yer almaktadır.

Nuh’un Tepesi: Büyük Tufan bittikten sonra Nuh’un gemisinin son durağı olduğu iddia edilen bu yer geniş ve boş bir arazidir. Bu rivayetin gerçekliği kanıtlanamamıştır.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeniyle pek çok kalenin de yer aldığı Ağrı’da; Küpkıran Kalesi, Kız Kalesi, Zencir Kalesi, Avnik Kalesi, Tendürek Kalesi, Toprak Kale, Diyadin Kalesi, Patnos Kalesi (Aznavur Tepe), Havaran Kalesi, Pazı Kalesi, Topluca Kalesi, Kan Kalesi, Kuje Kalesi de Ağrı’da gezilecek yerler arasında bulunur. Rotanız içerisine almakta fayda var.

Ağrı Mutfağı

Hayvancılığın önemli bir yeri olan Ağrı’da diğer tüm doğu illerinde olduğu gibi etli yemekler oldukça popülerdir. Abdigor köfte kentin en meşhur lezzetleri arasında ilk sıradadır. Ciriş ketesi, haşıl ve hengel Ağrı’ya gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken diğer lezzetlerdir.

Ağrı Hatırası

Ağrı seyahatinden dönerken kente özgü birkaç şey satın almak isterseniz ilk olarak almanız gereken meşhur Ağrı balı olmalıdır. Yüksek bir yayla üzerinde kurulu olan Ağrı’da üretilen bu bal hem doğal hem de şifa kaynağıdır. Ayrıca kentin önde gelen geçim kaynaklarından olan hayvancılığın getirisi olarak Ağrı’da peynir çeşidi oldukça fazladır ve hepsi de birbirinden güzeldir. Peynir de Ağrı’dan satın alabileceğiniz yöresel lezzetler arasındadır.

Ağrı Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr