Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Van Ağrı Otobüs Bileti

Van Ağrı Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 234 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 44dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Van Ağrı arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Van Ağrı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Van Ağrı otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Van Ağrı otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Van Ağrı Otobüs Biletleri

 Van Ağrı otobüs bileti mi aradınız? Van Ağrı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Van Ağrı arası otobüs yolculuğunuz 2 saat 54 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 230 kilometredir. Van Ağrı otobüs biletleri sitemizde en iyi fiyat garantisi ve firma seçeneği ile satılmaktadır. Ağrı kentine gitmeden önce şehirde gezip görülecek yerler hakkında kısaca bilgi verelim. Ağrı ülkenin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Van şehrinden Ağrı'ya giderken güzergahınız da Erciş, Patnos, Tutak ve Hamur ilçeleri vardır. Ağrı konum olarak ülkenin doğusunda yer alsa da doğal güzellikleri ile bir çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İsmini aldığı Ağrı Dağı her yıl milyonlarca kişinin görmek için geldiği bir dağdır. Dağa tırmanış bir dönem yasaklanmış olsa da şimdiler de izinler ile birlikte bir çok kişi tırmanış yapmaktadır. Ağrı Dağı efsaneye göre Nuhun gemisi bu dağdadır. Kutsal kitaplar da geçen bu dağ bir çok açıdan büyük önem taşır. Konumu ve doğası ile de dikkat çeker. Ünlü yazar Marco Polo Ağrı Dağı için hiç bir zaman çıkılamayacağını yazmıştır. Fakat 9 Ekim 1829 senesinde dağa tırmanılmıştır. Türkler ve diğer milletler ilerleyen yıllarda bir çok kez dağa tırmanmış ve zirve noktasına ulaşmışlardır. Ağrı Dağı volkanik özelliğe sahiptir. Türkiyenin en yüksek dağı olarak geçmektedir. Ağrı Dağı belli bir yükseklikten sonra ikiye ayrılmaktadır. Küçük ağrı ve büyük ağrı olarak. Ağrı da çok soğuk bir iklim yaşanmakta, neredeyse ormanlık alan yok denilebilecek kadar azdır. Ağrı'nın en popüler ve turizmcilerin gözdesi Doğubeyazıt bu ilimizde bulunmaktadır. İshakpaşa sarayı da burada bulunmaktadır. Ağrı'da yaşayan halkın birçoğu tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadırlar. Ağrı kentine geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler vardır. Kent tarihine baktığımız zaman çok eskilere dayandığını görürüz.İlk yerleşen insanlar olarak Orta Asyalılarla karşılaşırız. Orta Asyalılar bu şehri gelmiş fakat yerleşik bir hayata geçmemişlerdir. Bu doğal güzellikleri görmek için hemen bir bilet edinmelisiniz. Van Ağrı otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Van Ağrı otobüs bileti mi aradınız? Van Ağrı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Van Ağrı otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 50 TL
Vangölü Turizm 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.