Yolcu Sayısı
1

Bornova Otogarı

Bornova Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232)

Adres: Karacaoğlan Mh., 35070 Bornova/İzmir

Bornova Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bornova Otogarı Hakkında


Bornova Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir iline bağlı ilçelerden biri olan Bornova’ya giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından İzmir - Bornova otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir, Türkiye’nin bir liman kenti ve aynı zamanda en gelişmiş şehirlerinden biri olması nedeni ile yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum dolaylı olarak Bornova Otogarının da yolcu sayısının özellikle belirli dönemlerde artış göstermesine neden olur. Bornova Otogarı, komşuluk içerisinde bulunduğu diğer ilçeler nedeni ile bölgede karayolu ulaşımı açısından önemli noktalardan bir tanesidir. Şehrin bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Bornova’da da yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir mevsim görülür. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz aylarında turizm sektörünün hareketlenmesi ile birlikte Bornova Otogarının da yolcu sayısında bir hayli artış görülür. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmir - Bornova otobüs bileti satın alarak Bornova Otogarına giriş yaptığınızda, “Kozak Yaylası, Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi, İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi, İzmir Saat Kulesi, Foça Antik Tiyatrosu, Frigya Tepesi, Hadrian Tapınağı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir birbirinden harika yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.
Bornova Otogarı, Türkiye’nin başkentinin yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanlar, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yazıhaneler, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Bornova Otogarı içerisinde Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen ulusal çapta faaliyet gösteren otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi yalnızca civar ilçe ve illerde sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Bornova Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bornova Otogarına ulaşım sağlamak için merkezden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Bornova Otogarı Adresi : Karacaoğlan Mh., 35070 Bornova/İzmir

En Popüler Bornova Otobüs Firmaları

Bornova bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bornova otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm107
Balıkesir Uludağ Vip55
Balıkesir Uludağ Turizm55
İzmir Kuşadası Turizm33
Metro Turizm32

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr