Yolcu Sayısı
1

İstanbul Otogarı

İstanbul Otogarı

İstanbul Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (212) 658 0505

Adres: Esenler Otogarı, Altıntepsi Mh., 34035 Bayrampaşa/İstanbul (Büyük İstanbul Otogarı)

İstanbul Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İstanbul Otogarı Hakkında

İstanbul Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda sosyo - ekonomik olarak en gelişmiş noktası olarak kabul edilen İstanbul şehrine taşımacılık sağlayan ulaşım merkezidir. İstanbul pek çok açıdan Türkiye’nin en gelişmiş noktası olarak kabul edildiğinden başlıca metropol olarak bilinir ve günümüzde şehirde on milyonlarca insan bir arada yaşamaktadır. Şehir, dünya üzerinde Asya ve Avrupa gibi iki kıtayı birbirine bağlayan doğal bir köprü olması özelliği ile eşsiz bir coğrafi konuma sahip olmuştur. Boğaz manzarası ile birlikte eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapan İstanbul şehri, Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından da ilk sırada yer alan yerleşim merkezidir. Ayrıca gelişmiş imkanları nedeni ile sürekli olarak göç almasından dolayı şehrin nüfusu ve ziyaretçi sayısı her geçen gün artmıştır. Türkiye’nin en çok nüfusa sahip olan şehri olarak aynı zamanda karayolu ulaşımının da merkezi kabul edilen İstanbul’da üç tane otogar bulunur:

İstanbul Harem Otogarı

İstanbul Harem Otogarı, şehrin Üsküdar ilçesi içerisinde bulunan ve Anadolu Yakası Bölümü’nün ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan taşımacılık merkezidir. Üsküdar, İstanbul Harem Otogarı ilk olarak 1970 yılında yolculara hizmet sunmaya başlamıştır. Daha öncesinde ise 1950’li yıllarda Anadolu Yakası neredeyse tüm otobüs trafiği Kadıköy İskelesi’nde konumlanan otobüs firmaları üzerinden gerçekleştiriliyordu. Ancak her geçen gün artan şehir nüfusu ve yolcu sayısı düzensiz olarak konumlanan çok sayıda otobüs firmasının Anadolu Yakası’nda bir ulaşım merkezinde yer almasını zorunlu hale getirmiştir. Trafik alanında duyulan bu İstanbul şehrinin karşılanması adına yapılan ve 1970 yılında hizmete giren İstanbul Harem Otogarı günümüzde hala yolcularına hizmet sunmaya devam etmektedir.

Selimiye Mahallesi, Üsküdar Harem Sahil Yolu, 34668 Üsküdar/Harem/Üsküdar/İstanbul

İstanbul Esenler Otogarı

İstanbul Esenler Otogarı, Türkiye’nin İstanbul ilinin Avrupa Yakası Bölümünün yolcu taşımacılığı hizmetlerini karşılayan ulaşım merkezidir. Halk arasında Esenler Otogarı olarak bilinen bu yapı aslında Bayrampaşa ilçesi sınırlarında bulunur ve Bayrampaşa Otogarı olarak da bilinmektedir. İstanbul Avrupa Yakası’nın otobüs ulaşımı 1960 ve 70’li yıllarda Sirkeci, Laleli konumları üzerinden sağlanıyordu. Ancak her geçen gün yolcu sayısı ve şehir nüfusunun ihtiyaçlarının artması neticesinde otobüslerin toplu şekilde hareket edebileceği bir ulaşım merkezinin gerekliliği ortaya çıkmıştır. Yap, işlet, devret modeli benimsenerek uzun yıllar süren çalışmaların neticesinde 5 Mayıs 1994 yılında bügün Esenler Otogarı olarak bildiğimiz yapı kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

Altıntepsi Mh., 34035 Bayrampaşa/İstanbul

İstanbul Alibeyköy Otogarı

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 1 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunulan Alibeyköy Cep Otogarı şehrin ana otogarı olması hedeflenen ulaşım merkezidir. Kaliteli yapılanması, kullanıcı dostu transferi ve hizmeti ile dikkat çeken Alibeyköy Otogarı henüz yeni bir yapılanma olmasına karşın kullanıcılar tarafından sevilmiş ve yolcu sayısını her geçen gün arttırmayı başarmıştır. İspark tarafından işletmesi üstlenilen Alibeyköy Cep Otogarı’nın çevresine yapılan raylı sistemler ile İstanbul’da taşımacılığın yeni merkezi olması hedeflenmektedir. Günlük sefer sayısı 2500’e kadar çıkan Alibeyköy Cep Otogarı bünyesinde hizmet sunmaya başlayan otobüs firmaları ile bu rakamı yükseltmeyi hedeflemektedir.

Güzeltepe, alibeyköy cep otogarı peron:1,, 34060 Eyüp/İstanbul

En Popüler İstanbul Otobüs Firmaları

İstanbul bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? İstanbul otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm309
Pamukkale Turizm199
Balıkesir Uludağ Turizm50
Balıkesir Uludağ Vip50
Gökbey Seyahat36

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr