Yolcu Sayısı
1

Saimbeyli Otogarı

Saimbeyli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (322)

Adres: Fatih,Cumhuriyet Cd.,01740 Saimbeyli/Adana

Saimbeyli Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Saimbeyli Otogarı Hakkında


Saimbeyli Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana iline bağlı Saimbeyli ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Adana - Saimbeyli otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana - Saimbeyli ilçesinin ve dolayısı ile Saimbeyli Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Saimbeyli Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Saimbeyli ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Saimbeyli ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Saimbeyli Otogarı üzerinden Saimbeyli ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adana - Saimbeyli otobüs bileti satın alarak Saimbeyli Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Adana Merkez Cami, Varda (Alman) Köprüsü, Adana Merkez Park, Taş Köprü, Adana Sinema Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Eski Baraj, Şeker Pınarı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Saimbeyli Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Saimbeyli Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Saimbeyli Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Saimbeyli Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Saimbeyli Otogarı Adresi : Fatih,Cumhuriyet Cd.,01740 Saimbeyli/Adana


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr