Yolcu Sayısı
1

Yalova Otogarı

Yalova Otogarı

Yalova Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (226)

Adres: Fevzi Çakmak Mah., 77100 Merkez/Yalova

Yalova Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Yalova Otogarı Hakkında

Yalova Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Yalova şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Yalova Otogarı, şehrin Türkiye’nin önemli sanayi noktalarından Kocaeli ve Bursa ile komşuluğundan dolayı karayolu ulaşımı konusunda önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Yalova, geçmişi ve doğal güzellikleri ile özellikle aynı bölgeden yakın noktalarda yer alan büyük şehirlerden gelen ziyaretçilerini Yalova Otogarı üzerinden ağırlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yalova otobüs bileti alarak Yalova Otogarına giriş yaptığınızda, “Sudüşen Şelalesi, Erikli Yaylası, Yürüyen Köşk, Üvezpınar, Karaca Arboretomu, Erikli Şelalesi, Armutlu Kaplıcaları, Delmece Yaylası, Kara Kilise” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Marmara Bölgesinin önemli geçiş noktalarından biri olan Yalova Otogarı, şehrin 1995 yılında il olmasından sonra giderek artan yolcu sayısının karayolu ihtiyacını karşılamaktan giderek uzaklaşmıştır. Bunun üzerine yakın dönemde Yalova’nın yeni otogarına kavuşması için farklı projeler üzerinde çalışılmaya başlanmış ve 2008 yılında Yeni Yalova Otogarı hizmete açılmıştır. Eski Otogarın aksine 2008 yılında faaliyete başlayan Yeni Yalova Otogarı şehrin trafik yükünü karşılayabilecek niteliktedir. 7500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda yaklaşık olarak 17 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulan yeni Yalova Otogarı, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, 16 gişe, 16 ofis, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, emanet noktaları yer almaktadır. Yolcuların ihtiyaçlarını yetkin biçimde karşılaması üzerinde tasarlanan Yalova Otogarı içerisinde yerel olarak hizmet çok sayıda otobüs firmasını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Yalova Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Yalova Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Süha Turizm, Metro Turizm, Narlıca Seyahat, Esadaş Turizm, Lider Adana, Lüks Mersin, Csr Seyahat, Star Diyarbakır, Yalova Seyahat, Seç Turizm, Has Turizm, Sahil Seyahat, Şanlıurfa Astor Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Erzincan Başak Turizm, İnan Turizm, Tokat Seyahat, Efe tur, Ali Osman Ulusoy, Vangölü Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Yalova Otogarına Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir merkezinde yer alan Yalova Otogarına yaya olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine uzak noktalardan ulaşım sağlamak için ise minibüsleri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte otobüs firmalarının da servis imkanları bulunmaktadır.

Fevzi Çakmak Mah., 77100 Merkez/Yalova, Türkiye

(226) 814 0707

En Popüler Yalova Otobüs Firmaları

Yalova bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Yalova otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Efe Tur48
Pamukkale Turizm34
İstanbul Konfor26
Sakarya Vib Turizm 25
Metro Turizm21

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr