Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
250 TL
Bilet Al
250 TL
Bilet Al

İzmir Yalova Otobüs Bileti

İzmir Yalova Arası

En Ucuz Sefer
250,00 TL
İzmir - Yalova Arası Kaç Km
390 km
İzmir - Yalova Arası Kaç Saat
5sa 36dk
Günlük Sefer Sayısı
18
En Çok Sefer Yapan Firma
Sakarya VIB
Sefer Yapan Firma Sayısı
2

İzmir Yalova Online Otobüs Bileti
İzmir Yalova otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden İzmir Yalova güzergahı için arama yapın, İzmir - Yalova arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

İzmir ve Yalova Şehirlerinde Ulaşım
İzmir ve Yalova şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. İzmir Yalova seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Yalova hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

İzmir - Yalova Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmir - Yalova arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

İzmir - Yalova otobüs bileti fiyatı en ucuz 250,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Sakarya VIB tarafından satılmaktadır.

İzmir - Yalova arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

İzmir - Yalova arasında günlük ortalama 2 firma 18 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Sakarya VIB ,Lüks Erova Turizm.

İzmir - Yalova arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

İzmir - Yalova arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 36dk sürmektedir.

İzmir - Yalova arası uzaklık kaç km?

İzmir - Yalova arası karayolu ile 390 km'dir.

İzmir Yalova Otobüs Biletleri

İzmir Yalova otobüs bileti mi aradınız?  İzmir Yalova otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yalova kentini MÖ 8. yüzyıl ortalarından sonra Yunanistan’dan gelen bazı toplulukların kurduğu ileri sürülmektedir. Yalova’nın bilinen en eski adı Pythia'dır. Pythia yakınındaki kaplıcalar Antik Çağ’da Pythiai Thermai olarak adlandırıldı. 14. yüzyıl başlarında Osmanlıların egemenliğine giren yerleşmenin adı 17. yüzyılda Evliya Çelebi’ye göre Kara Yalova Kalesi’ydi. Oysa kasabanın adı bazı 16. yüzyıl kaynaklarında “Yalakabad” olarak geçer. Evliya Çelebi Seyahatname'si, Bursa sancağının 700 haneli bir kaza merkezi olduğunu belirttiği kasabanın adının Osman Gazi döneminde burayı fetheden Kara Yalvaçoğlu’ndan geldiğini yazar. 19. yüzyıldan kalmış bazı belgelerde kasabadan hem Yalakabad, hem de Yalıova olarak söz edildiği bilinmektedir. Bugünkü adının söylenme kolaylığı nedeniyle Yalıova’daki “ı” harfinin düşmesiyle oluştuğu sanılmaktadır.

 

Yunan işgali sırasında büyük hasar gören Yalova, Cumhuriyet dönemi başlarında küçük bir kıyı kasabasıydı. İlkçağdan beri yararlanılan Yalova Kaplıcalarının onarılması ve İstanbul’a yapılan vapur seferlerinin haftada dört günden her güne çıkarılması kentin gelişiminde önemli bir rol oynadı. Kaplıca turizmi ve İstanbul ile Bursa arasındaki ulaşımda aktarma merkezi olması yerin canlanmasına yol açtı. Kasabanın belediyesi 1927’de kuruldu.

 

Yalova 1950’lerden sonra bir yaz turizmi merkezi olarak gelişti. Nüfusun artmasıyla birlikte kent doğuya ve güneye doğru genişlemeye başladı. Kentin 1950’de yalnızca 3.833 olan nüfusu, 1960’ta 11.318’e, 1975’te 27.289’a, 1985’te 53.857’ye, 1990’da 65.823’e, 2000’de de 70.118’e ulaştı.

 

Yalova kenti çevresi için önemli bir ticaret ve hizmet merkezi olmasının yanı sıra kara ve deniz yolu ulaşımı açısından da büyük önem taşır. İzmit’te E-80 Karayolu ve 0-4 (TEM) Otoyolu’ndan ayrılarak İzmit Körfezi’nin güney kıyısını izleyen İstanbul-Bursa yolu kentin doğu kesiminde güneye yönelir. Bu yolun kıyıyı izleyerek kentten geçen uzantısı batıda Çınarcık’a, daha sonra da Armutlu Yarımadası’nı dolaşarak Armutlu’ya ve Gemlik’e ulaşır. Yalova kenti Bursa’ya 69 km, İzmit Körfezi kıyısını izleyen karayoluyla İstanbul’daki Harem iskelesine 176 km, İzmir’e 391 km, Ankara’ya 407 km, Antalya’ya 600 km, Samsun’a 691 km, Bayburt’a 1.086 km ve Muş’a 1.376 km uzaklıktadır.

 

Kentteki tek yükseköğretim kurumu Uludağ Üniversitesi’ne bağlı Yalova Meslek Yüksekokuludur. 

İzmir Yalova otobüs bileti mi aradınız? İzmir Yalova otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Yalova otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Sakarya VIB 250 TL
Lüks Erova Turizm 250 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.