Yolcu Sayısı
1

Şabanözü Otogarı

Şabanözü Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (376)

Adres: Cumhuriyet, Terminal Sk. 3-1, 18650 Şabanözü/Çankırı

Şabanözü Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Şabanözü Otogarı Hakkında


Şabanözü Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı Şabanözü ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çankırı - Şabanözü otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı - Şabanözü ilçesinin ve dolayısı ile Şabanözü Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Şabanözü Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Şabanözü ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Şabanözü ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Şabanözü Otogarı üzerinden Şabanözü ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çankırı - Şabanözü otobüs bileti satın alarak Şabanözü Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ilgaz Dağı Milli Parkı, Tuz Mağarası, Sakaeli Kaya Mezarları, Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı Müzesi, Çankırı Kalesi, Kırkpınar Yaylası, Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Evleri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Şabanözü Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Şabanözü Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Şabanözü Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Şabanözü Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Şabanözü Otogarı Adresi : Cumhuriyet, Terminal Sk. 3-1, 18650 Şabanözü/Çankırı


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr