Yolcu Sayısı
1

Muş Otogarı

Muş Otogarı

Muş Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Muş Otogarı Hakkında

Muş Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Çavuş Dağı’nın eteklerine kurulmuş olup, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Muş şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Çevresinde yer alan “Ağrı, Bitlis, Erzurum, Diyarbakır, Bingöl” illeri ile komşuluk içerisinde olan şehirde konumlanmış Muş Otogarı bölgenin karayolu ulaşımı açısından önemlidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Muş otobüs bileti alarak Muş Otogarına geriş yaptığınızda, “Malazgirt Kalesi, Arak Manastırı, Muş Havalimanı, Muş Kalesi, Geleneksel Muş Evleri, Kayalı Dere Antik Kenti” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Muş Otogarı, bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamak adına 1985 yılında inşa edilmiştir. Bölgenin yolcu trafiğinin yükünü ortadan kaldıran Muş Otogarı tüm otobüs peronları ile tam kapasite hizmet vermeye günümüze kadar devam etmiştir. Ancak zaman içerisinde değişen ihtiyaçlar ve artan yolcu sayısı ile birlikte 2013 yılında Mul Otogarı büyük bir yapılanmaya alınmıştır. Yapılandırılan yeni Muş Otogarı içerisinde sefer düzenleyen otobüs firmalarının araçları için bekleme alanları ile birlikte kullanıcıların vakit geçirmesi adına da bölümler oluşturulmuştur. Muş Otogarı içerisinde çevre illere ve bölgere sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarının yanı sıra aynı zamanda ülkenin farklı noktalarına hizmet sağlayan geniş çaplı otobüs firmalarını da görmek mümkün.

Muş Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Muş Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Tokat Yıldızı, Lider Muş Tur, Metro Turizm, Muş Yolu Turimz, Vanyolu Seyahat, Has Muş Turizm, Öz Erçiş Seyahat, Yeşil Erçiş Seyahat, Yeşil Muş Ovası Turizm, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Muş Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Muş Otogarına ulaşım sağlamak için çevre ilçelerden gelen minübüsleri ya da otobüs firmalarının servislerini kullanmanız gerekiyor.

(436) 212 11 21

En Popüler Muş Otobüs Firmaları

Muş bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Muş otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm10
Best Van Turizm9
Yeşil Muş Ovası Turizm6
Muş Murat Turizm5
Özlem Van Tur5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr