Yolcu Sayısı
1

Ilgaz Otogarı

Ilgaz Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (376) 416 39 29

Adres: Ziraat, 18400 Ilgaz/Çankırı

Ilgaz Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ilgaz Otogarı Hakkında

Ilgaz Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı Ilgaz ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Çankırı - Ilgaz otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çankırı - Ilgaz coğrafi olarak İç Anadolu Bölgesi’ne bağlıdır ve bu nedenle il içerisinde olduğu gibi ilçe içerisinde de tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak Çankırı - Ilgaz topraklarında yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Çankırı - Ilgaz ekonomik faaliyetlerine bakıldığında birbirinden farklı ekonomik faaliyetler saptanabilir. Ancak ilçenin genel manada ekonomisi tarım dayalı olarak yürütülmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin bu güzel şehri ve ilçesi temiz havası, bitki örtüsü, ormanları, tarihi ve kültürel değerleri ile hem yurt içinden hem de yurt dışından seyahatseverlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle son zamanlarda gerekli tanıtım çalışmaları ile birlikte İç Anadolu Bölgesi tarihi ve kültürel değerlerinin bir neticesi olarak dünya genelinden ziyaretçi sayısını arttırmış, dolayısı ile Çankırı - Ilgaz bölgesinin de ziyaretçi sayısı artış göstermeye başlamıştır. Giderek artan bu ziyaretçi sayısı zaman içerisinde Ilgaz Otogarı’nın yapılmasını gerekli hale getirmiştir. Ilgaz Otogarı özellikle okul tatilleri ve bayram tatilleri gibi yıl içerisindeki özel zamanlarda ziyaretçi sayısını katlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çankırı - Ilgaz otobüs bileti satın alarak Ilgaz Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ilgaz Dağı Milli Parkı, Tuz Mağarası, Sakaeli Kaya Mezarları, Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı Müzesi, Çankırı Kalesi, Kırkpınar Yaylası, Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Evleri” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda İç Anadolu Bölgesi’nin birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini ustalarının elinden deneyimleyebilirsiniz.
Ilgaz Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ilgaz Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Ilgaz Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Ilgaz Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ilgaz Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ilgaz Otogarı Adresi : Ziraat, 18400 Ilgaz/Çankırı
Ilgaz Otogarı Telefon Numarası:(0376) 416 39 29

En Popüler Ilgaz Otobüs Firmaları

Ilgaz bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ilgaz otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat6
Bizim Iğdır Turizm3
Kaptanoğlu Seyahat3
Tosya Seyahat2
VanGölü Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr