Ilgaz Otobüs Bileti

Ilgaz Otobüs Bileti

Ilgaz Otobüs Biletleri

 Yazı ayrı kışı ayrı bir cennet olan Ilgaz İlçesi meşhur Ilgaz Dağı tarihi ve turistlik mekânları ve gezilip görülecek yerleri ile büyüleyici bir güzelliğe ev sahipliği ediyor.

Anadolu’nun şirin şehirlerinden Çankırı ilinin sevilen beldesi Ilgaz ömrünüzde bir defa gezip görmenizin gerektiği yerlerden bir tanesi. Ilgaz belediyesi tarihi dokusunu bozmamı ve evlerinin geçmişin değerli izlerini taşıyor

Kayak yapmaya uygun iklimi, şehitlik anıtları, piknik alanları, sizlere şifa verecek patika yolları donatmış birbirinden çeşitli ağaçlar ve temiz havası, hafta sonu balık tutarak ruhunuzu dinlendireceğiniz ırmakları bulabilirsiniz. Baharın renkleri ile bin bir güzelliğe bürünen tarları bağları ve bahçeleri ile Ilgaz Anadolu’nun kendisine has dokusunu taşıyan cennetten bir köşe olma özelliğini koruyor.

 Ilgaz ilçesinin hem Karadeniz hem de karasal iklim özelliğinde olması bitki örtüsüne de çeşitlilik getirmiştir. Ilgaz ilçesinde bulunan İndağı Mağaraları, Kurmalar Köyü, Ilgaz Tümülüsleri, Cendere Köyü, Salman Höyük, Pazar Çayı, Kayı Köyü Camisi, Ilgaz Hamamı mutlaka görmeniz gereken ve tarihi Selçuklu Devleti dönemlerine uzanmaktadır. Devrez çayı kıyısında balıkçılıkla uğraşılmaktadır.

 Turistler tarafından da ziyaret edilen bu güzel belde yurtiçi turizmde de her geçen gün önem kazanmaya devam ediyor. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak huzurlu bir dinlenme dönemi geçirmeye ihtiyacınız varsa Ilgaz tam size göre bir tatil seçimi olacaktır. İlçenin sitesini ziyaret ettiğinizde daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Ilgaz otobüs bileti alarak harika bir tatil geçirebilirsiniz. 

Ilgaz - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Eki Cumartesi
hafif yağmur
17,3 °C
hafif yağmur
21 Eki Pazar
orta şiddetli yağmur
10,3 °C
orta şiddetli yağmur
22 Eki Pazartesi
hafif yağmur
10,3 °C
hafif yağmur
23 Eki Salı
hafif yağmur
12,1 °C
hafif yağmur
24 Eki Çarşamba
orta şiddetli yağmur
14,1 °C
orta şiddetli yağmur