Yolcu Sayısı
1

Çubuk Otogarı

Çubuk Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (312)

Adres: Atatürk Mahallesi, 06760 Çubuk/Ankara

Çubuk Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çubuk Otogarı Hakkında


Çubuk Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı ilçelerden biri olan Çubuk’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Ankara - Çubuk otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çubuk içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile karasal iklim özellikleri görülür. Bu nedenle ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. İlçenin temel geçim kaynağı tarım olarak görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara - Çubuko tobüs bileti satın alarak Çubuk Otogarına giriş yaptığınızda, “Hamamönü, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Rahmi Koç Müzesi, Anıtkabir, Etnografya Müzesi, Hacı Bayram Cami, Agustus Tapınağı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Ayrıca Ankara - Çubuk yolculuğu boyunca kendine özgü binlerce yıllık kadim geçmişinden günümüze miras kalmış olan Ankara mutfağının değerli yöresel lezzetlerini de deneyebilirsiniz.
Çubuk Otogarı, merkeze yakın bir konumda bulunan Çubuk Otogarı, Ankara’nin yolcu trafiğinin yükünü belirli oranda üstlenmektedir. Çubuk Otogarı, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme noktaları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Çubuk Otogarı içerisinde oldukça uzun yıllar boyunca bölgedeki kullanıcıları kendilerine olan güvenini boşa çıkarmadan çalışma yaşamına devam eden ve yalnızca yerel anlamda hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım hizmeti sunan ulusal çaptaki firmaları da görebilirsiniz.
Çubuk Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çubuk Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Çubuk Otogarı Adresi : Atatürk Mahallesi, 06760 Çubuk/Ankara


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr