Yolcu Sayısı
1

Kelkit Otogarı

Kelkit Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (456)

Adres: Cumhuriyet, 29600 Kelkit/Gümüşhane

Kelkit Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kelkit Otogarı Hakkında

Kelkit Otogarı (Gümüşhane)

Kelkit Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı Kelkit ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Gümüşhane - Kelkit otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Gümüşhane - Kelkit coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi’ne bağlıdır ve bu nedenle il içerisinde olduğu gibi ilçe içerisinde de tipik Karadeniz iklim özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak Gümüşhane - Kelkit topraklarında yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Gümüşhane - Kelkit ekonomik faaliyetlerine bakıldığında birbirinden farklı ekonomik faaliyetler saptanabilir. Ancak ilçenin genel manada ekonomisi tarım dayalı olarak yürütülmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin bu güzel şehri ve ilçesi temiz havası, bitki örtüsü, ormanları, tarihi ve kültürel değerleri ile hem yurt içinden hem de yurt dışından seyahat severlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle son zamanlarda gerekli tanıtım çalışmaları ile birlikte Karadeniz Bölgesi tarihi ve kültürel değerlerinin bir neticesi olarak dünya genelinden ziyaretçi sayısını arttırmış, dolayısı ile Gümüşhane - Kelkit bölgesinin de ziyaretçi sayısı artış göstermeye başlamıştır. Giderek artan bu ziyaretçi sayısı zaman içerisinde Kelkit Otogarı’nın yapılmasını gerekli hale getirmiştir. Kelkit Otogarı özellikle okul tatilleri ve bayram tatilleri gibi yıl içerisindeki özel zamanlarda ziyaretçi sayısını katlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gümüşhane - Kelkit otobüs bileti satın alarak Kelkit Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Karaca Mağarası, Artebet Gölleri Tabiat Parkı, Kürtün, Kürtün Barajı, Kazıkbeli Yaylası, Santa, Zigana Kayak Merkezi, Kromni Vadis” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’nin birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini ustalarının elinden deneyimleyebilirsiniz.
Kelkit Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kelkit Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kelkit Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kelkit Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Popüler Kelkit Otobüs Firmaları

Kelkit bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kelkit otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Lüks Gümüşhane Turizm2
Turay Seyahat2
Vip Kahramanmaraş Turizm2
İstanbul Seyahat2
Öz Has Bingöl Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr