Yolcu Sayısı
1

Kelkit otobüs bileti

Kelkit Otobüs Bileti

En popüler Kelkit otobüs rotaları

Kelkit otobüs bileti fiyatları, Kelkit otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kelkit otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EsenlerKelkit598 TL7
AmasyaKelkit400 TL6
AnkaraKelkit550 TL6
DüzceKelkit598 TL4
İstanbul (Anadolu)Kelkit120 TL4

Kelkit otogarı

  • Kelkit(456)

Kelkit otobüs biletleri

Kelkit, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Gümüşhane’nin ilçelerinden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Köse, Şiran, Erzincan ile komşuluk içerisindedir.

Bu ilçenin toprak yapısı engebeli arazilerden oluşmaktadır. Dağlık bir yapıya sahiptir. Akarsu Vadileri ile ayrılmış vadilerden oluşmaktadır. İlçe sınırları Kelkit Irmağı akmaktadır. Bu ırmak ilçe topraklarını sulayarak, verimli tarım arazilerinin oluşmasını sağlamaktadır. Kelkit Irmağı’nın doğuş noktası Çimen Dağları’dır. Bu ırmak Yeşilırmak’ı besleyen en kuvvetli kollardan bir tanesidir. Ayrıca ilçe sınırları içerisinde Özlüce Vadisi, Koşmaşat Vadisi yer almaktadır.
Kelkit sınırları içerisinde yer alan akarsular içerisinde, Sıtma Pınarı, Gorden, Korpahar, Eğri Göze, Gülizarın Pınarı, Kara Pınar, Bekir Çavuşun Pınarı, Yardibi, Korgöze, Keşiş Paharı, Üçgözeler yer almaktadır. Yüksek dağlarlar çevrili platoları bulunmaktadır.
Kelkit ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kazıkbeli yaylası, Santa, Kürtün Barajı, Kromni Vadisi, Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Karaca Mağarası, Kürtün, Zigana yer almaktadır.
Bu bölge içerisinde Karadeniz iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Ana bitki örtüsü olarak orman görülmektedir. Ormanlar bölgenin misafirleri için eşsiz mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Bölge ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, tatlı erişte, Siron, Herle, Çıplak Dolma, kuşburnu çorbası yer almaktadır. Bu nadide ilçeyi yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Kelkit otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr