Yolcu Sayısı
1

Ardahan Otogarı

Ardahan Otogarı

Ardahan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (478) 211 35 68 / 40 16

Adres: Karagöl Mah, Kura Cad. No:34 75000 Merkez/Ardahan

Ardahan Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ardahan Otogarı Hakkında

Ardahan, Türkiye’nin 75. İli olmak ile beraber Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alıyor ve bu şehrimize karayolu aracılığı ile Ardahan Otogarı üzerinden ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ardahan, doksanlı yıllara kadar 1992 yılına il olarak değerlendirilmiyordu. Ancak 1992 yılında Kars ilimizden ayrılıp, il olmasına karar verildiğinde bu şehre Ardahan Otogarının yapılmasına ve yolcu trafiğinin kaldırılmasına karar verilmiştir. Ardahan, doğası ve tarihi güzellikleri ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesinin en güzel illerinden bir tanesi. Ardahan Otogarı üzerinden bu şehrimize ulaşım sağladığımızda, “Ardahan Kalesi, Şeytan Kalesi, Taşköprü Kitabeleri” gibi gezilecek noktalarını gezebilir, “un çorbası, kesme aşı, höle aşı, kelecoş, cinar çorbası, kelemkeşir çorbası” gibi yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

Ardahan Otogarı, Doğu Anadolu’nun en önemli ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan bu ilimizi ve çevresinde yer alan illeri birbirine bağlama konusunda önemli bir rol oynayarak, ulaşım yükünün hafiflemesini sağlamaktadır. Şehrin diğer çevre bölgelerine ve çevre ilçelerine bağlama noktasında önemli rol oynayan farklı ulusal çapta ve yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmaları faaliyet göstermektedir. Ayrıca Otogar üzerinden ilin diğer ilçelerine ulaşım sağlamak için burada faaliyet gösteren otobüs firmalarının servislerini kullanabilirsiniz. Ardahan Otogarı, kullanıcıların bu alanda rahat hissetmesi ve ulaşım yükünü ortadan kaldıran araçların duraklayabilmesi için geniş bir alan üzerine; araç park noktaları, yeme- içme mekanları, gişeler, şubeler olarak tasarlanmıştır.

Ardahan Otogarından Hangi Otobüsler Hareket Eder?

Günümüzde, Ardahan Otogarı üzerinden sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Esadaş Turizm, Özlem Ardahan, Has Bingöl, Cesur Bingöl Seyahat, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Vanyolu Seyahat, Yeşil Artvin, Öz Doğu Kars, Nur Ardahan Posof Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Ardahan Otogarı üzerinden hareket eden firmaların otobüs bileti fiyatları “40 -130 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Ardahan Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlarım?

Ardahan Otogarına ulaşım sağlamak için çevre ilçelerden gelen minibüsleri ya da taksileri kullanmanız gerekiyor. Ayrıca civar ilçelere ulaşım sağlamak için otobüs firmalarının servislerini kullanabilirsiniz.

Karagöl Mah, Kura Cad. No:34 75000 Merkez/Ardahan – Türkiye

(478) 211 35 68

En Popüler Ardahan Otobüs Firmaları

Ardahan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ardahan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Esadaş Turizm2
Öz Doğu Kars Turizm2
Karabük Doğuş2
Yeşil Artvin Ekspres2
Öz Has Bingöl Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr