Yolcu Sayısı
1

Adana Otogarı

Adana Otogarı

Adana Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (322) 428 20 47

Adres: Fevzipaşa, Turhan Cemal Beriker Blv. 01190 Seyhan/Adana

Adana Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Adana Otogarı Hakkında

Adana Otogarı, Türkiye’nin Adana şehri için bölgeye karayolu ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların temel varış noktası konumundadır. Adana, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve ülkenin en büyük kentlerinden biri olarak konumlanan bir şehirdir. Adana, mezopotamya medeniyetlerinin geçiş noktası konumunda yer aldığı için binlerce yıllık geçmişinde önemli bir konum ve yerleşim merkezi olmuşken, bugün de ülkenin iç kesimlerine sağladığı geçiş nedeni ile merkezi ulaşım güzergahlarından biri ve gelişmiş bir şehir konumundadır. Adana Otogarı üzerinden, bu güzel ilimize giriş yaptığınızda, “Adana Merkez Cami, Varda (Alman) Köprüsü, Adana Merkez Park, Taş Köprü, Adana Sinema Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Eski Baraj, Şeker Pınarı” gibi noktaları gezip görebilir, “Adana kebab, Adana lahmacun, analı kızlı, mumbar, kırkat, bici bici, sarı burma” gibi harika yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Türkiye’nin birçok şehri üzerinden Adana otobüs bileti alarak, çeşitli otobüs firmaları aracılığı ile Adana Otogarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Adana’nın cumhuriyet döneminde göstermiş olduğu gelişim ile birlikte şehrin nüfusunun ve şehre gelen yolcu sayısının zaman içerisinde sürekli artış göstermesinden dolayı Adana Otogarının gerekliliği ortaya çıkmıştır. İnsanların ulaşım alanındaki bu ihtiyaçlarını karşılamak adına 1993 yılında Adana Otogarı kurulmuştur. Yaklaşık olarak 122 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Adana Otogarı zaman içerisinde fazla değişikliğe uğramış olsa da şehrin yolcu trafiğini sorunsuz şekilde karşılama işlevini günümüzde hala devam ettirmektedir. Adana Otogarına ülkenin farklı noktalarından gelen ziyaretçi sayısı özellikle mevsimlik işçilerin hareket dönemleri, bayram dönemleri, ulusal tatiller gibi dönemlerde oldukça yüksek rakamlara ulaşmaktadır. Bu dönemler için ve dahası zamanla artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını en şekilde karşılamak için Adana Otogarı yakın dönemde servis ağlarını geliştirme kararı almış ve bunu başarılı şekilde uygulamıştır. Otogar, günümüzde yolcularına 200 osfi ve 31 yazıhane ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Adana Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Kalkar?

Ülkenin herhangi bir noktasından Adana’ya gelmek ya da Adana’dan Türkiye’nin farklı noktalarına yolculuk yapmak için Adana Otogarında yer alan otobüs firmalarını kullanmanız gerekiyor. Günümüzde, Adana Otogarından, “Lider Adana, Seç Turizm, Yeni Adana Turizm, Has Turizm, Süha Turizm, Ben Turizm, Aksu Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras, Şanlıurfa Astor, Isparta Petrol, Esadaş Turizm, Öz Diyarbakır, Özlem Adana, Has Bingöl” gibi yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmaları seferlerde bulunmaktadır.

Adana Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir içerisinden Adana Otogarına ya da Yüreğir Otogarına nasıl ulaşım sağlayabilirsiniz. Yüreğir otogarına özel aracınız ile gidebileceğiniz gibi Adana Merkez Otogarından kalkan Yüreğir otobüslerini de kullanabilirsiniz. Şehir içinden Adana Merkez Otogarına ulaşım sağlamak için ise, Turhan Cemal Beriker Bulvarına ya da Fevzipaşa Mahallesine giden dolmuşları tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma kullanarak otobüs ile Adana Merkez Otogarına gitmek isterseniz, Venedik Cafe & Pasta bölgesinden geçen “8-B ve 174” otobüslerini, Pınar Mahallesinden hareket eden “188 – 174 ” nolu otobüsleri, Süleyman Demirel Bulvarından hareket eden “114 – 162 ” nolu otobüsleri ve Dış Hatlar Terminalinden hareket eden “159 – 174 ” nolu otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Adana Merkez Otogarı Adresi: Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Blv., 01190 Seyhan/Adana

Adana Merkez Otogarı Telefon Numarası: (0322) 428 20 47

En Popüler Adana Otobüs Firmaları

Adana bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Adana otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Gökbey Seyahat74
Has Turizm68
Metro Turizm35
Güney Akdeniz Seyahat34
Ben Turizm29

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr