Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Siverek Otobüs Bileti

Adana Siverek Arası

  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Siverek arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.

Adana Siverek otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Siverek güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Siverek seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Siverek hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Siverek şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Siverek Otobüs Biletleri

Adana - Siverek Otobüs Bileti
Adana şehrinden hareket eden otobüsünüz ile Siverek’e doğru gerçekleşecek olan yolculuğunuz yaklaşık olarak 4 saat 3 dakika sonra Siverek otogarına ulaşmanız ile tamamlanacaktır. Siverek, Şanlıurfa’nın 13 ilçesinden biridir ve Şanlıurfa’nın en önemli konumlarından birinde yer almaktadır. Şehrin merkezine 31 kilometre uzaklıkta yer alan Siverek’e Adıyaman’dan Atatürk Gölü Barajı üzerinden feribotlarla da yolcu taşıma hizmeti sağlanabilmektedir. Adana – Siverek güzergahı üzerinde 1 adet otobüs firması yolcu taşıma hizmeti vererek seferler gerekleştirmektedir ve otobüs firmaları günde ortalama 22 sefer düzenlemektedir. Adana – Siverek otobüs seferleri ve Adana – Siverek otobüs bileti fiyatları için web sitemizde yer alan arama motorunu kullanarak tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabilir, online otobüs bileti satın alma sistemimiz ile güven içerisinde online olarak otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.
Online Otobüs Bileti Nasıl Satın Alabilirim?

Sitemiz üzerinden otobüs biletinizi alabilmeniz için öncelikle nereden nereye yolculuk yapacağınızı arama motorumuzda aratıyorsunuz ve karşınıza gelen listeden, dilediğiniz sefer saatini ve otobüs firmasını seçiyorsunuz. Daha sonra hemen karşınıza koltuk seçimi bölümü gelecektir. Bu bölümde oturmak istediğiniz müsait koltuğu seçerek, ödeme bölümüne geçiş yapacaksınız. Son olarak ödeme ekranındaki bilgileri doldurarak kredi kartınız ya da VISA bankamatik kartınız ile satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili gerekli tüm bilgiler e-posta adresinize ya da telefon numaranıza SMS olarak anında iletilecektir. Bu aşamadan sonra artık otobüs biletinizi de aldıysanız biraz da sizi bekleyen yolculuğunuzdan ve gideceğiniz rotadan bahsedelim…
Adana - Siverek Yolculuğunuz Başlıyor…

Adana’dan Siverek’e doğru gerçekleşecek olan yolcuğunuz Adana otogarında başlayacaktır. Adana otogarına ulaşmak için otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilir ya da otobüs firmasının sağlamış olduğu servis hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Adana otogarına ulaştığınız zaman otobüsünüzün hareket saatine daha vakit varsa burada vakit geçirebileceğiniz birçok kafe ve restorandan birine oturarak bir şeyler atıştırabilirsiniz. 4 saat 3 dakikalık yolcuğunuz başlamadan önce yolda okumak için yanınıza sevdiğiniz kitap, gazete ve dergileri de alabilirsiniz. 4 saatlik keyifli bir yolculuğun sonunda ise artık Siverek otogarına ulaşmış olacaksınız. Siverek otogarından şehrin birçok noktasına otobüs firmanızın sunmuş olduğu servis imkanlarıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Siverek otogarından hem Siverek’in hem de Şanlıurfa’nın birçok noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz araçları bulabilirsiniz.
Siverek’da Gezip Görebileceğiniz Yerler

Siverek Kalesi: Asurlular zamanında yapılan ve Siverek ilçesinin en önemli tarihi zenginliklerinden biri olan Siverek Kalesi, Siverek’te gezilecek ve görülecek yerler listenizin üst sıralarında bulunması gereken adreslerden biridir. Çok uzun yıllar birçok tarihi olaya ve savaş tanıklık eden bu kale, bir dönem restore de edilmiştir. Fakat bu restorasyon çalışma onu tarihi dokusundan uzaklaştırmış gibi görünse de yine de Siverek’in önemli tarihi zenginliklerinden biri olmayı sürdürmektedir.
Siverek Ulu Cami: Kim tarafından yapıldığı hakkında birçok söylenti olsa da kesin bir bilgi ne yazık ki bulunamamaktadır. Mimari özellikleri Selçuklu Dönemi’nin yapılarını andırdığı için o dönemden kalma ihtimali üzerinde genellikle durulmaktadır.
Hüseyin Çeribaşı Camisi: Halk arasında Sulu Cami olarak da bilinen Hüseyin Çeribaşı Camisi, Siverek’in önemli tarihi yapıları ve camileri arasında bulunmaktadır. Bu camiyi en özel kılan yanı ise caminin altından geçen su kanalıdır. Siverekli Çerbaşı Hüseyin tarafından yaptırılan bu cami daha sonra Siverekli Osman Paşa’nın Annesi tarafından elden geçirilerek bugün ki görüntüsüne ulaşmıştır.
Gülalibey Camisi: Osmanli Valisi olan Gülalibey tarafından 1071 yılında yaptırılan bu cami, Siverek’in birçok tarihi zenginliğinden biridir. Geçmişte restorasyon çalışmaları da gören bu caminin minaresi ise 1955 yılında Siverek Derneği tarafından yaptırılmıştır.
Yeraltı Hamamı: 1750 yılında tesadüfen keşfedilen Yeraltı Hamamı, Hititlerden kalan bir hamam olduğu düşünülmektedir. Yeniden kazandırılma çalışmaları neticesini vermiş olsa da tarihi dokusunu bir nebze yitirmiştir. Fakat yine de bu haliyle dahi görülmeye değerdir.
Eski Hükümet Konağı: 1903 yılında Sultan Abdülhamit Han’ın emri ile yapılan Eski Hükümet Konağı, gerek tarihi gerekse mimarisi ile Siverek’te gezip görmeniz gereken yerler listenizde bulundurmanızı önereceğimiz yapılardan biridir.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Siverek Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.