Yolcu Sayısı
1

Merzifon Otogarı

Merzifon Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (358)

Adres: Hacıhasan, Otogar Cd. No:2003, 05300 Merzifon/Amasya

Merzifon Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Merzifon Otogarı Hakkında

Merzifon Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı Merzifon ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Amasya - Merzifon otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir şehir olarak doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çekmektedir. . Bu durum Amasya’nın ve dolayısı ile Merzifon Otogarı’nın ziyaretçi sayısının yoğun olmasına neden olmaktadır. Amasya Otogarı üzerinden giriş yapabildiğiniz ilçe sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Her mevsim yeşilliği koruyan sık ormanların yaygın olarak gözlemlenebildiği ilçe sınırları içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve kar yağışlı olarak gözlemlenmektedir.
Amasya, Anadolu’nun pek çok noktası gibi geçmişi boyunca tarihin farklı dönemlerine ev sahipliği yapmıştır. Bu durum günümüzde Amasya’da modern şehir yapılanmasının yanı sıra tarihi ve doğal güzelliklerin harmanlanmış olarak görülmesine neden olur. Karadeniz şehri olan Amasya, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olarak oldukça farklı sayıda ekonomik faaliyete ev sahipliği yapıyor olsa da Merzifon ilçesi içerisinde temel ekonomik faaliyet olarak tarım gözlemlenebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya - Merzifon otobüs bileti satın alarak Merzifon Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, Karadeniz mutfağının birbirinden harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Merzifon Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Merzifon Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Merzifon Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Merzifon Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Merzifon Otogarı Adresi :

En Popüler Merzifon Otobüs Firmaları

Merzifon bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Merzifon otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy19
Metro Turizm13
Özay Turizm12
Lüks Amasya İtimat8
Ağrı Ses Turizm7

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr