Yolcu Sayısı
1

Merzifon otobüs bileti

Merzifon Otobüs Bileti

En popüler Merzifon otobüs rotaları

Merzifon otobüs bileti fiyatları, Merzifon otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Merzifon otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Merzifon300 TL89
PirazizMerzifon250 TL33
BulancakMerzifon270 TL30
VakfıkebirMerzifon320 TL29
KeşapMerzifon270 TL28

Merzifon otogarı

  • Merzifon(358)

Merzifon otobüs biletleri


Merzifon, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı bir ilçedir. Karadeniz’in önemli noktalarından biri olan Amasya’nın doğal ve tarihi güzellikler bakımından dikkat çekici ilçesi olarak karşımıza çıkıyor. Karayolu aracılığı ile Merzifona ulaşmanız mümkün. Yolculuğunuz Merzifon Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinde hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da çevre ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için Türkiye’nin hemen her noktasından en uygun Merzifon otobüs biletlerini Neredennereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Merzifon otobüs bileti için otogarı ya da otobüs firmalarının şubelerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. İnternetin size sunmuş olduğu online bilet sistemini en iyi şekilde planlayan Neredennereye.com, Merzifon otobüs bileti ararken uğrayacağınız ilk adres olacaktır. Merzifon’a giden tüm otobüs firmalarını bir araya toplayan sistemimiz, sizin en konforlu ve en ucuz otobüs biletini alarak mutlu seyahat etmenize yardımcı oluyor.
Orta Karadeniz Bölümünde bulunan, Merzifon’un içerisinde yer aldığı Amasya ilimiz özellikle son dönemlerde Karadeniz turizmin yükselmesi ile birlikte her geçen gün ziyaretçi sayısını yükseltmektedir. Bu durum haliyle Merzifon’un ziyaretçi sayısının da giderek artmasına neden olmuştur. Yeşilin ve mavinin farklı tonlarının bir arada sergilendiği bu şehirde insanlar özellikle büyük şehirlerden kısa süreli kaçış rotası olarak kendilerine Amasya’yı seçmeye başlamışlardır. Amasya aynı zamanda oldukça eski bir yerleşim merkezi olarak bilinir. Şehir, M.Ö 4000’li yıllarda başlayan tarihi boyunca, “Hitit, Frig, Kimmer, İskit, Lidya, Pers, Hellen, Pontus, Roma, Bizans, Danişmend, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı” medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Nüfusu oldukça az olan bu şehirde, modern yapılanmaların yanı sıra zengin tarihi geçmişinden günümüze miras kalan çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada görebilirsiniz.
Amasya’nın tarihinin bu denli zengin olması doğrudan olarak, Merzifon’un da sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler bakımından zengin bir ilçe haline gelmesine neden olmuştur. Bu küçük ilçe, tarihin erken dönemlerinden günümüze değin olan süreçte bizlere miras bırakmış eserlere ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle Amasya ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken noktaların başında geliyor. Amasya- Merzifon seferi düzenleyen otobüs firmalarının en uygun otobüs biletlerini her zaman NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Merzifon Gezilecek Yerler
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Merzifon otobüs bileti satın alarak Merzifon Otogarına giriş yaptığınızda, “Yalıboyu Evleri, Harşena Dağı ve Pontus Dağı Kaya Mezarları, Amasya Kalesi, II. Bayezid Külliyesi, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minerali Cami, Amasya Arkeoloji Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi, Ferhat İle Şirin Aşıklar Müzesi, Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Aynalı Mağara” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Merzifon Otobüs Firmaları
Merzifon’a karayolu üzerinden ulaşım sağlamak için ülkemizin farklı noktalarından Merzifon’a sefer düzenleyen otobüs firmalarının seferlerini kullanabilirsiniz. Bugün, “Metro Turizm, Topçam Seyahat, Tokat Seyahat, Iğdırlı Turizm, Van Gölü Turizm, Esadaş, Bizim Iğdır Turizm, Lüks Gümüşhane, Doğu Kars, Patnos İtimat, Ağrı Ses, Sıla Özlem Seyahat, Has Ağrılı, Doğuş Iğdır Turizm, Aybastı İtimat, Öz Erzincanlılar, Suşehri Mavi Tur, Öz Erzincanlılar, Dadaş Turizm, Kaptanoğlu Seyahat” gibi otobüs firmaları seferler düzenlemektedir. Merzifon otobüs firmalarının bu güzergah için en uygun otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr