Tekirdağ Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0282) 264 0500
Adres: Hürriyet Mahallesi, 59030 Merkez / Süleymanpaşa / Tekirdağ, Türkiye
Tekirdağ Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Tekirdağ Otogarı

Tekirdağ Otogarı

Tekirdağ Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkenin önemli turizm noktasından biri olan Tekirdağ şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Tekirdağ, çevresinde bulunan şehirlere olan komşuluğu ve aynı zamanda ülkenin yurt dışına açılan kapılarına yakınlığı nedeni ile karayolu ulaşımında önemli bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tekirdağ otobüs bileti satın alarak Tekirdağ Otogarına giriş yaptığında, “Çorlu Kalesi, Rakocki Müzesi, Uçmakdere, Eriklice, Hora Feneri, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Tekirdağ Şehitler Müzesi, Çamlıköy Kastro Sahili, Tekirdağ Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Tekirdağ Otogarı, bağlı bulunduğu konum itibari ile sınırda yer almaktadır. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olduğundan ve aynı zamanda yurt dışına açılan bir kapı niteliği taşıdığından Tekirdağ Otogarı oldukça yoğun bir faaliyet alanıdır. Eski Tekirdağ Otogarı uzun yıllar hizmet sağladıktan sonra giderek artan yolcu sayısının da etkisi ile 2005 yılında yeni Tekirdağ Otogarı hizmete sunulmuştur. Kullanıcıların kaliteli şekilde yeterli hizmet alması için tasarlanan Tekirdağ Otogarı, açık ve kapalı alanları, yazıhaneler, peronlar, kullanıcı bekleme alanları, büfeler, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde yer alan Tekirdağ Otogarı yolcu sayısı 2013 yılı itibari ile yaklaşık 200 bini bulmuştur. Tekirdağ Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan firmaları görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sağlayan çok sayıda otobüs firmasını da görebilirsiniz. 

Tekirdağ Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Tekirdağ Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Çanakkale Truva Turizm, Metro Turizm, Has Turizm, Balıkesir Uludağ, Kale Seyahat, Ulusoy Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Tekirdağ Otogarı üzerinden, “İstanbul Esenler Otogarı, İstanbul Harem Otogarı, Balıkesir Otogarı, Edirne Otogarı, Kırklareli Otogarı, Malkara Otogarı, Çorlu Otogarı” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Tekirdağ Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Tekirdağ Otogarına şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minübüs ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda otobüs firmanızın servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Tekirdağ Otogarı Adresi: Hürriyet Mahallesi, 59030 Merkez / Süleymanpaşa / Tekirdağ, Türkiye 

Tekirdağ Otogarı Telefon Numarası : (282) 264 0500

Tekirdağ otogarı nerede? Tekirdağ otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Yolunda Turizm 40
Ece D2 Turizm 6
Metro Turizm 4
Keşanlılar Turizm 2
Balıkesir Uludağ 2
- HEMEN SATIN AL ! -