Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Tekirdağ Otobüs Bileti

Tekirdağ Otobüs Bileti

Tekirdağ Otobüs Biletleri

Tekirdağ Ulaşım

Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nde yer alan küçük bir şehir olmasına rağmen oldukça rağbet gören bir şehirdir. Bu rağbetin nedeni daha çok şehrin deniz kıyısında bulunması ve yaz aylarında tatil için elverişli olmasıdır.

Tekirdağ Otobüs Seferleri

Başta İstanbul olmak üzere pek çok büyük şehirden yazlıkçının akın ettiği Tekirdağ’a ulaşım büyük oranda karayolundan sağlanır. Tekirdağ otobüs seferleri karayolu ulaşımında yazlıkçıların en çok tercih ettiği ulaşım aracı olmuştur. İstanbul’a 145 km, Ankara’ya 595 km ve Edirne’ye 140 km mesafede bulunan Tekirdağ’a ülkemizin pek çok şehrinden otobüs seferleri düzenlenir. Tekirdağ otobüs bileti almak istediğiniz zaman Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla hizmet veren NeredenNereye.com’a bakmadan evvel bilet almamanızı tavsiye ederiz. Çünkü NeredenNereye.com Tekirdağ’a yolcu taşıyan pek çok Tekirdağ otobüs firmaları arasında fiyat karşılaştırması yaparak ucuz Tekirdağ otobüs bileti satın almanız için en doğru adresiniz olacaktır. 

Tekirdağ Otobüs Bileti Fiyatları

Tekirdağ otogarı içerisinde hizmet veren pek çok otobüs firmasının bilet fiyatlarını bulabileceğiniz sitemizde Tekirdağ otobüs bileti fiyatları karşılaştırması yapmanız için ilk yapmanız gereken şey web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamamızı açmak olacaktır. Sonrasında ana sayfa üzerinde yer alan arama kısmına nereden hareket edeceğinizi ve varış yeriniz olan Tekirdağ’ı seçtikten sonra tarihi de belirlemektir. Daha sonra ucuz bilet bul butonuna tıklayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra çıkan sayfada otobüs firmaları arasında belirlediğiniz kriterlere uygun otobüs seferleri listelenmiş olacaktır. Bu sayfada bilet fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve seyahatinizin ne kadar süreceği gibi bilgileri bulabilirsiniz. Ardından sizin için en uygun seferi belirleyip gerekli bilgileri girdikten sonra Tekirdağ ucuz otobüs bileti için hızlı ve güvenli bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu aşamada dilerseniz küçük bir ücret ödeyerek seyahat sigortası da satın alabilirsiniz. Bu sigorta ne işe yarayacak diye soracak olursanız; bavulunuzu kaybetmeniz, otobüsü kaçırmanız ya da herhangi bir kaza durumuna karşı biletinizi koruma altına alacaktır. 

Tekirdağ Gezi Rehberi

İstanbul, Edirne ve Kırklareli ile komşu olan Tekirdağ aynı zamanda Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e kıyısı bulunan bir sahil kentidir. Denize kıyısı bulunması ve ikliminin yaz turizmine elverişli olması nedeniyle özellikle yaz aylarında nüfus artışı yaşayan şehir çevre illerden gelen pek çok yazlıkçıyı ağırlar. Yazlıkçıların dışında günübirlikçi tatilcileri ve kamp atmayı sevenlerin de uğrak yeridir. Bu özelliğinin yanı sıra gezip görülmeyi hak eden güzel yerlere de sahiptir.  

Tekirdağ Gezilecek Yerler

Uçmakdere, Tekirdağ’ın doğal güzelliğini yansıtan bir yer olarak görülmeyi hak etmektedir. Özellikle yamaç paraşütüne gönül veren sporcuların tercih ettiği Uçmakdere, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlıdır. Kamp çadırı da kurabileceğiniz Uçmakdere’de yamaç paraşütü deneyimi yaşamak ister ancak bu konuda daha önce hiç deneyiminiz olmasa da sorun yok. Deneyimli pilotlar eşliğinde sizler de bu adrenalin yüklü deneyimi yaşayabilirsiniz.

Şarköy, yukarı bahsettiğimiz yazlıkçıların en çok bulunduğu Tekirdağ ilçesidir. Marmara Denizi kıyısında bulunan ilçe 60 km uzunluğunda plaja sahiptir. Bu nedenle dünyanın önde gelen uzunluktaki plajları arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Plajı yer yer çakıllı olsa da Marmara Bölgesi’nin Bodrum’u olarak anılmasına engel olamamıştır. Ayrıca Şarköy çevresinin ormanlık alan olması sebebiyle ilçenin havası da oldukça temizdir. 

Çamlıköy Kastro Plajı ise Tekirdağ’ın Karadeniz tarafında kalan plajlarından biridir. Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlıdır. 6 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Burası da özellikle yaz aylarında tatilci akınına uğramaktadır. Istıranca Dağı’nın eteklerinde yer alan plajın arkası göz alabildiğine ormanlık alandır. Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunan bu plaja giriş ücretlidir. Özellikle yaz aylarında hafta sonları şehirden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri olan Çamlıköy Kastro Plajı’nda denize girebilir ya da piknik yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz kamp da kurabilirsiniz. 

Kumbağ da Tekirdağ’ın ünlü sayfiye yerlerinden biridir. Eski bir Rum köyü olan Kumbağ özellikle son 10 yıldır turizme açılmıştır. Bu sebeple özellikle yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrar. Tekirdağ şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kumbağ’da yaz aylarında konaklama yapmak isteyenler için uygun apart ve pansiyonlar bulunur.

Bu tatil yerlerinin yanı sıra Tekirdağ’da görülmeye değer tarihi yapılar da bulunmaktadır. Osmanlı Devleti döneminde Fransa’dan getirtilen malzemeler ile inşa edilen Hora Feneri; yine Osmanlı zamanında Rüstem Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Rüstem Paşa Camii; kentin fethi sırasında şehit düşen askerlerin anısına yapılan Tekirdağ Şehitler Abidesi ve Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden olan Namık Kemal’in evi Tekirdağ’da görülecek yerler arasındadır.

Tekirdağ Mutfağı

Tekirdağ’da yemek yemek denince aklınıza ilk olarak neyin geldiğini biliyoruz. Elbette Tekirdağ Köftesi. Hakkınız var ilk olarak köfteyi hatırınıza getirmekte… Tekirdağ Köftesi, şehrin en bilinen lezzetidir. Çeşitli garnitürler ile servis edilen köfte, Tekirdağ’a geldiğinizde tatmadan dönmemeniz gerekenler arasında ilk sıradadır. Bu lezzeti; damat paçası, zennik, çeneçarpan çorbası, cizleme, pireşe, papaz mancası, şaraşura ve burma sucuk takip eder. Bol çeşide sahip Trakya Mutfağı’nın en güzel örneklerini yansıtan Tekirdağ’dan bu lezzetlere bir şans vermeden dönmemenizi tavsiye ederiz. 

Tekirdağ Hatırası

Tekirdağ’dan birkaç parça hatıra almak isterseniz şehir merkezindeki çarşıları ziyaret edebilirsiniz. Buralarda Tekirdağlı kadınlar tarafından, yöreye özgü bir dokuma tekniği olan “cicim” ile yapılan el emeği göz nuru kilimlere göz atabilirsiniz. Bu teknik ile yapılan çeşitli tekstil ürünleri sevdikleriniz için güzel birer hediye olacağından eminiz. Cicim dokuma tekniği ile dokunan seccade, masa örtüsü ya da yastık kılıfı satın alabilirsiniz. Bunların dışında bolca ayçiçeği tarlası ve üzüm bağları görebileceğiniz Tekirdağ’da isterseniz ayçiçeği ya da üzüm bile satın alabilirsiniz.

 

Tekirdağ Otobüs Bileti