İzmir Tekirdağ Otobüs Bileti

İzmir Tekirdağ Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 505 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 47dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Tekirdağ arası giden otobüs firmaları ortalama 20 sefer düzenlenmektedir.

İzmir Tekirdağ otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Tekirdağ güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Tekirdağ seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Tekirdağ hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Tekirdağ şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Tekirdağ Otobüs Biletleri

İzmir Tekirdağ otobüs bileti mi aradınız?  İzmir Tekirdağ otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.224 km2 olan Malkara ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Şarköy ilçesi ve Çanakkale ili, batı ve kuzeybatıda Edirne ili, kuzey ve kuzeydoğuda da Hayrabolu ilçesiyle çevrilidir.

Tekirdağ ilinin batı kesiminde yer alan ilçe toprakları alçak dalgalı düzlüklerden oluşur. Başlıca yükselti ilçenin güney ve güneybatı kesimini engebelendiren Koru Dağı’dır (676 m). Ganos (Işıklar) Dağı’nın batı uzantıları da ilçe topraklarının güneydoğu kesimine sokulur. Başlıca akarsular Hayrabolu ve Büyükdoğanca (Çamlıca) dereleridir. Kadıköy ve Karaidemir barajlarının ardında oluşmuş iki yapay göl vardır.

 

Malkara az da olsa nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. Başta gelen ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, ayçiçeği, şekerpancarı, üzüm ve arpadır. Ayrıca az miktarda elma, yulaf, erik ve baklagiller de yetiştirilir, hayvancılık yapılır. Tarıma dayalı olan ilçe sanayisinin başlıca kuruluşları un ve bitkisel yağ fabrikalarıdır. İlçe topraklarında bulunan linyit yataklarını özel kesim işletmektedir.

Malkara’nın MÖ 6. yüzyılda Perslerce kurulduğu sanılmaktadır. Daha sonra Makedonyalıların eline geçen yerleşme MÖ 46’da Roma’ya bağlandı. Bizans yönetimindeyken 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan kent eskiden Magalohora ve Migalogora adlarıyla anılırdı. 19. yüzyıl sonlarında Edirne vilayetinin Tekfurdağı (Tekirdağ) sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. Kaza merkezinin belediyesi 1880’de kuruldu. Balkan Savaşları’nda Bulgarlar, Kurtuluş Savaşı sırasında da Yunanlarca işgal edildi.

İlçenin orta kesiminde yer alan Malkara’nın hemen güneyinden İpsala sınır kapısını Tekirdağ’a bağlayan D-110 Karayolu geçer. Malkara bu yolla il merkezi Tekirdağ’a 55 km uzaklıktadır. İlçedeki başlıca tarihsel yapı Turhanoğlu Ömer Bey Camisi ve Türbesi’dir (1494). Malkara Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi’ne bağlıdır.

İnsanların dışa dönük yaşamayı sevdiği, çekirdeğe çiğdem, simite gevrek, mısıra da darı dediği İzmir'den dışa dönük eğlenceli insanlarıyla ünlü bir başka şehir olan Tekirdağ'a otobüsle gidebilirsiniz. İzmir- Tekirdağ otobüs yolculuğunuzun sonunda Tekirdağ'ın süt ürünlerince zengin yemekleri, sahilleri ve doğa sporlarıyla ünlü zirveleri sizi bekler. İzmir'den Tekirdağ'a otobüsle gitmek üzere en ekonomik otobüs biletini NeredenNereye.com'un size sunacağı fiyat karşılaştırma fırsatıyla kolayca satın alabilirsiniz.
Otobüs biletlerinin fiyatları, seferleri, sefer sıklıkları, kalkış ve varış saatleri gibi önemli bilgilerin yanı sıra size yol boyunca sunacakları hizmetin detaylarını da Neredennereye.com'dan öğrenebileceğiniz diğer ayrıntılardır. İzmir’den Tekirdağ’a uzanan seyahatinizde keyifli yolculuklar dileriz.

  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Tekirdağ Hakkında
Nüfus:
874,475
Yüzölçümü:
6.342,30 km²
Plaka:
59
Telefon kodu:
(282)
Otogar:
Tekirdağ Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.