Yolcu Sayısı
1

İpsala Otogarı

İpsala Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (284) 616 10 08 - 616 12 94

Adres: Köprü Mahallesi, Enez Cd. No:1, 22400 İpsala /Edirne

İpsala Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İpsala Otogarı Hakkında

İpsala Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne’ye bağlı İpsala bölgesine açılan kapı olan ulaşım merkezidir. Aynı zamanda ülkenin en işlek sınır kapılarından biri olan bölgedir. Bu nedenle İpsala Otogarı trafik yükü bakımından oldukça yoğun zamanlar geçirmek ile birlikte tam kapasite çalışarak bu yükü karşılamaya çalışmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Edir - İpsala otobüs bileti satın alarak bölgeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne - İpsala otobüs bileti satın alarak İpsala Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Gökçetepe Tabiat Parkı, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi, Balkan Savaşı Şehitliği, Edirne Saroz İbrice Limanı, Edirne Sağlık Müzesi, Hersekzade Ahmet Paşa Cami, Ergene Köprüsü, Muradiye Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

İpsala Otogarı, Edirne’nin Kapıkule’den sonra Avrupa’ya açılan ikinci sınır kapısı konumunda yer almaktadır. Bu nedenle özellikle yurt dışına transit geçit sağlayan araçlar tarafından kullanılan bir ulaşım merkezidir. Edirne şehrinde Uzunköprü ve Keşan’dan sonra üçünçü büyük ilçe konumunda yer alan İpsala aynı bölge içerisindeki ilçere geçiş kapısı açmış olduğundan İpsala Otogarı’nın yolcu trafiği bir hayli yoğundur. Komşu ülke Yunanistan sınırlarına oldukça yakın bir konumda bulunan İpsala Otogarı’na özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çeşitli şehirlerden seferler düzenlenmektedir. Görece olarak küçük bir alan üzerine kurulmuş olan İpsala Otogarı, açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi kısımlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. İpsala Otogarı içerisinde ülkenin farklı noktalarına seferler düzenleyen ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi yalnızca yerel hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. İpsala Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Alpar Turizm, Derya Tur, Keşan Gürel Turizm, Sagun, Keşan Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

İpsala Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İpsala Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve civar ilçelerden hareket eden minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Köprü Mahallesi, Enez Cd. No:1, 22400 İpsala /Edirne

(0284) 616 10 08


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr