Yolcu Sayısı
1

Gebze Otogarı

Gebze Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (262) 642 01 55

Adres: Gebze Otogarı, Barış Mahallesi, 41400, Gebze/Kocaeli

Gebze Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Gebze Otogarı Hakkında

Gebze Otogarı, Türkiye’nin Kocaeli iline bağlı olan ve ülkenin en hızlı şekilde gelişim gösteren ilçelerinden biri olarak dikkat geçen Gebze ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Gebze bilinen tarihin başlarından itibaren önemli yerleşim merkezlerinden biri olmuştur ve bu nedenle de günümüze değin farklı tarihi ve kültürel mirasları taşımayı başarmış noktalardan bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gebze otobüs bileti alarak Gebze Otogarına giriş yaptığınızda, “Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Eskihisar Kalesi, Hannibal Mezarı, Osman Hamdi Bey Müze Evi, Ballıkaya Tabiat Parkı, Sultan Orhan Cami, İlyas Bey Cami” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Gebze Otogarı, bağlı bulunduğu il İzmit’ten daha çok İstanbul ile yakın ilişki içerisindedir. Gebze Otogarı, İzmit merkezinden daha yakın olduğu İstanbul ile karşılıklı iş ilişkileri nedeni ile bu şehirden aldığı çok sayıda ziyaretiyi ağırlaması ile bilinmektedir. Ülkenin en hızlı gelişim gösteren noktalarından biri olan Gebze civar bölgelerden çok sayıda göç aldığından dolayı özellikle son yıllar içerisinde ilçenin trafik yükü bir hayli artmış ve bu da beraberinde Gebze Otogarının yenilenmesi ihtiyacını doğurmuştur. İstanbul’dan gelen ve giden otobüslerin geçiş noktası konumunda bulunarak karayolu ulaşımı açısından önemli bir rol oynayan Gebze Otogarı, bugünkü şekli ile yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları şeklinde 1990’lı yıllarda tasarlanmış ve hizmete açılmıştır. Gösterilen gelişime bağlı olarak Gebze Otogarının ziyaretçisi her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Gebze Otogarı içerisinde Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerine sefer düzenleyen ulusal çapta hizmet sunan farklı otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Gebze Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Gebze Otogarına ulaşım sağlamak için metro ağını kullanabileceğiniz gibi “133T- 41AT - 500T -34Z” gibi otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz. Toplu taşıma dışında Gebze Otogarına ulaşım sağlamak için otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Gebze Otogarı, Barış Mahallesi, 41400, Gebze/Kocaeli

(262) 642 0155

En Popüler Gebze Otobüs Firmaları

Gebze bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gebze otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm77
Pamukkale Turizm76
Balıkesir Uludağ Turizm31
Balıkesir Uludağ Vip31
Efe Tur18

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr