Kütahya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0274) 223 60 96 - 223 57 31
Adres: Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Merkez/Kütahya
Kütahya Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Kütahya Otogarı

Kütahya Otogarı

Kütahya Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra termal kaynakları ile de ziyaretçilerinin ilgisini çekmeyi başaran Kütahya şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kütahya, pek çok Anadolu şehri gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Kütahya Otogarı üzerinden merkez başta olmak üzere, “Tavşanlı, Simav, Gediz, Altıntaş, Domaniç, Emet, Hisarcık, Aslanapa, Şaphane, Çavdarhisar, Dumlupınar, Pazarlar” gibi ilçelerine geçiş sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kütahya Otobüs bileti satın alarak Kütahya Otogarına giriş yaptığınızda, “Murat Dağı Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya Kalesi, Aizonoi Antik Kenti, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çinili Cami, Ilıca Harlek Kaplıcaları, Dereli Kaplıcaları, Kütahya Ulu Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Ege Bölgesinde bir geçiş konumunda yer alan Kütahya Otogarı ilk olarak 1966 yılında kurulmuştur ancak yıllar içerisinde şehrin yolcu sayısı ile birlikte artan trafik yükünü karşılamakta zorlanan eski otogarın yerine 2010 yılında yeni Kütahya Otogarı yapılmıştır. Yeni Kütahya Otogarı 7 bin metrekaresi kapalı alan üzerine olup, toplamda 70 bin metrekarelik bir alan üzerine yapılmıştır. 25 otobüs peronu, geniş otopark alanı, yolcuların zaman geçirmesi için yazıhaneler, kafeler, restoranlar gibi alanlara yer ayrılarak tasarlanmıştır. Yeni Kütahya Otogarının yapılması ile birlikte bölgenin trafik yoğunluğu da daha düzenli bir yapıya ulaşmış ve Ege Bölgesinin karayolu ulaşımının rahatlaması sağlanmıştır. 

Kütahya Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Kütahya Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kütahyalılar Turizm, Kütahya Astur, Seç Turizm, İsmail Ayaz, Metro Turizm, Çayırağası Turizm, Ben Turizm, Şanlıurfa Astor, Yaman Turizm, Süha Turizm, Köksallar Turizm, Hatay Günsas Turizm, Ak Turizm, Lüks Batman Seyahat, Has Turizm, Isparta Petrol, Martur Turizm, Ulusoy Turizm, Güney Lüks Adana Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Kütahya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Kütahya’nın en merkezi noktalarının birinde bulunan otogara ulaşım sağlamak için şehir içinden hareket eden otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanların da yararlanabilirsiniz. 

Kütahya Otogarı Adresi: Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Merkez/Kütahya 

Kütahya Otogarı Telefon Numarası: (274) 223 60 96

Kütahya otogarı nerede? Kütahya otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Antalya Toros 6
Kontur Turizm 5
Güney Akdeniz 4
Sakarya VIB 4
Emet Hastur 4
- HEMEN SATIN AL ! -