Yolcu Sayısı
1

Kütahya otobüs bileti

Kütahya Otobüs Bileti

En popüler Kütahya otobüs rotaları

Kütahya otobüs bileti fiyatları, Kütahya otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kütahya otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EskişehirKütahya100 TL26
BayrampaşaKütahya400 TL24
EsenlerKütahya400 TL24
İstanbulKütahya400 TL24
AlibeyköyKütahya400 TL24

Kütahya otogarı

  • Kütahya(274) 223 60 96 - 223 57 31

Kütahya otobüs biletleri

Ülkemizin hemen her yerinde olduğu gibi Kütahya da tarihi birikimi ve doğal güzellikleri ile göz dolduran bir şehrimizdir. Ancak Kütahya’nın bir ayrıcalığı daha vardır ki o da zengin termal su kaynaklarıdır. İşte Kütahya bu özelliği ile her yıl binlerce insanı kendine çekmektedir.

Kütahya Ulaşım

Daha çok kaplıcaları için ziyaret edilen Kütahya’ya ülkemizin hemen her bölgesinden düzenli olarak yapılan Kütahya otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle Kütahya’nın çevre illerinden ve daha çok büyük şehirlerden her gün belirli saatlerde Kütahya otobüs firmaları tarafından seferler düzenlenir. İstanbul’a 360, Ankara’ya 310 ve İzmir’e 340 km mesafede yer alan Kütahya’ya gideceğiniz zaman Kütahya otobüs bileti için NeredenNereye.com’a bakmadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Kütahya Otobüs Bileti Fiyatları

Kütahya’ya otobüs seferi düzenleyen firmalar arasında Kütahya otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı sunan sitemiz sayesinde size en uygun otobüs seferine kolayca ve güvenli bir şekilde bilet alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ucuz Kütahya otobüs bileti satın alabilmeniz için yapmanız gerekenler; ilk olarak ana sayfada bulunan arama bölümünden hareket edeceğiniz şehri ve varış yeriniz olan Kütahya’yı işaretleyip ardından yolculuğu planladığınız tarihi seçmeniz gerekir. Sonrasında ucuz bilet bul butonuna tıklarsanız o tarihe sefer düzenleyen tüm otobüs firmaları listelenir. Bu listeleme sayfasında firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, yolculuğun kaç saat süreceğini görebilir ve otobüs özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Online Otobüs Bileti

Ardından size uygun olan sefere koltuk seçimini yapar ve Kütahya ucuz otobüs bileti satın alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İşte hepsi bu kadar basit. Dahası herhangi bir sebepten seyahatinizi iptal etmek durumunda kaldığınızda biletiniz yanar diye düşünmeyin. Sitemiz üzerinden ya da mobil cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamamız üzerinden biletinizi tek tıkla iptal edebilirsiniz. Üstelik bu iptal işleminden sonra bilet ücretinin tamamını geri alabilirsiniz. Ancak bunun için bilet satın alma işlemi sırasında 5 TL ödeyerek seyahat sigortası almanız gerekmektedir.

Sitemiz üzerinden Kütahya bileti satın alabileceğiniz Kütahya otobüs firmaları; Astur Kütahya, Kütahyalılar Turizm, Antalya Toros, Anadolu Ulaşım, Köksallar, Seç Turizm, Süha Turizm, İsmail Ayaz, Ulusoy Turizm, Ben Turizm, Çayırağası, Efetur olarak sayabiliriz. Tüm bu firmaların Kütahya otogarı içinden Kütahya şehir merkezine servisleri bulunmaktadır.

Kütahya Gezi Rehberi

Kütahya, Ege Bölgesi’nde olmasına rağmen bölgenin iç kısımlarında bulunması nedeniyle iklim olarak diğer Ege şehirlerinden oldukça farklıdır. Karasal iklimin hakim olduğu Kütahya’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Şimdi bu cümlenin ardından dolayısıyla Kütahya’ya gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır diyeceğimizi düşünüyorsanız yanılırsınız. Aksine Kütahya’ya gitmek için en ideal zamanlar sonbahar ve kış aylarıdır. Neden mi? Çünkü termal su kaynaklarından yararlanmak için en uygun dönem soğuk sonbahar ve kış günleridir. Ancak yine de ilkbahar ve yaz aylarında gitmek isteyenlerin de gezip görebilecekleri pek çok yer bulunur elbette.

Kütahya Gezilecek Yerler

Oldukça geniş bir araziye yayılan Frig Vadisi’nin geçmişi adından da anlaşılacağı üzere Frigyalılar dönemine kadar uzanır. 3 bin yıllık tarihi birikimi bulunan vadinin toprakları yalnızca Kütahya’da değil aynı zamanda Afyon ve Eskişehir’de de bulunur. Vadi içerisinde farklı toplumlara ait olan ve görülmeye değer pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Trekking severler için oldukça uygun bir yer olan Frig Vadisi’nde bulunan Frig Yolu 500 km olması nedeniyle ülkemizin en uzun üçüncü yürüyüş parkurudur. Frig Vadisi’ni sindire sindire ve anlayarak gezmek isterseniz bir rehber tutarak vadiye giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Kütahya’da gezip görülecek diğer yerler ise; Aizanoi Antik Kenti, Domaniç Ormanları, Kütahya Kalesi, Çinili Camii, Dönenler Mevlevihanesi, Dumlupınar Şehitliği, Kütahya Çini Müzesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi ve Kütahya kaplıcalarıdır.

Kütahya Kaplıcaları

Ülkemizde termal turizm denince akla gelen ilk yerlerden biri Kütahya’dır. Ege Bölgesi’nde bolca bulunan fay hatlarının tek güzel özelliği olan jeotermal kaynaklar Kütahya’yı termal turizmin önde gelen yerlerinden biri haline getirmiştir. Öyle ki ülkemizde yer alan 80 termal su tesisinin 8 tanesi Kütahya’da bulunur. Buradan çıkan termal suların pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bu hastalıklardan bazıları; sinirsel hastalıklar, romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları olarak bilinir. Ünü ülke sınırlarını aşan Kütahya termal tesisleri her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Kentin en bilinen termal su merkezi ise Yoncalı Kaplıcaları’dır. 42 dereceyi bulan suyun içerisinde çözülen kalsiyum, magnezyum ve kükürtün eklem romatizmaları, sinirsel hastalıklar ve travmatik rahatsızlıklara iyi geldiği kanıtlanmıştır. Ayrıca yine burada bulunan çamur banyosu da ülkemizin en yüksek radyoaktivite miktarına sahip hamamı olduğu bilinir. Buradaki çamur romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kütahya’da bulunan diğer kaplıcalar şöyledir; Ilıca Harlek Kaplıcaları, Tavşanlı Göbel Kaplıcaları, Gediz Ilıcasu Kaplıcaları, Murat Dağı Kaplıcaları, Emet Yeşil ve Kaynarca Kaplıcaları, Simav Eynal Kaplıcaları ve Hisarcık Hamamköy Kaplıcaları’dır.

Kütahya Mutfağı

Kütahya, yalnızca kaplıcaları ile değil mutfağında barındırdığı lezzetleri ile de şifa dağıtan bir yerdir. Özellikle yörenin en bilindik lezzeti olan kızılcık tarhanası tam bir şifa bombasıdır. Soğuk algınlığı için bire bir olan kızılcık tarhanası çorbası Kütahya sofralarının olmazsa olmazıdır. Ayrıca mantıya çok benzeyen cimcik ve ilibada da Kütahya’nın ünlü lezzetlerinden biridir.

Kütahya Hatırası

Kütahya’dan alınabilecek en güzel hediye hiç tartışmasız çini ve porselendir. Ülkemizin en önde gelen çini ve porselen üreticisi yerlerinden olan Kütahya bu özelliği ile dünyanın da en önemli yerlerinden biri haline gelmiştir. Kütahya seyahatinizden dönüşte kendinize ve sevdiklerinize bu tarz bir hediye almak isterseniz Kütahya Çiniciler Çarşısı’na mutlaka uğrayın deriz.

Kütahya Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr