Kütahya Otobüs Bileti

Kütahya Otobüs Bileti

Kütahya Otobüs Biletleri

Kütahya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kütahya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kütahya Otobüs Bileti Fiyatları

NeredenNereye.com ile Kütahya otobüs bileti satın alabilirsiniz. Kütahya’ya giden otobüs firmaları; Astur Kütahya, Kütahyalılar Turizm, Antalya Toros, Anadolu Ulaşım, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Seç Turizm, Metro Turizm, Efetur, İsmail Ayaz, Köksallar ve Ben Turizm’dir. Sitemizden Kütahya uçak bileti de alabilirsiniz.

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Kütahya, ilkçağda Anadolu’nun batı kesimindeki Assuva ile daha doğudaki Hitit toprakları arasında yer alıyordu. M.Ö. 8. yüzyılda Frigya Krallığı’na bağlanan bu topraklar M.Ö. 7. yüzyılda Kimmerlerin istilasına uğradı. Lidya, Pers ve Makedonya egemenliğinin ardından Bitinya ve Pergamon (Bergama) krallıklarının sınırları içinde kaldı. M.Ö. 2. yüzyılın ikinci yarısında Pergamon Krallığı’nın çöküşüyle Roma’nın Asya Eyaleti’ne, sonra da Galatya Eyaleti’ne bağlandı. Bizans döneminde de Anatolikon Theması'nın sınırları içindeydi. Malazgirt Savaşı’nda (1071) yenilen IV. Romanos Diogenes daha sonra Kotyaion’a getirilerek cezalandırıldı. 1078’de Kutalmışoğlu 1. Süleymanşah’ın aldığı Kotyaion’u 1097’de Haçlılar yağmaladı. Kent daha sonra Anadolu Selçukluları ile Bizanslılar arasında birkaç kez el değiştirdi. Ardından 1300-1429 arasında yöreye egemen olan Germiyanoğullarınca merkez seçildi. Yerini Ankara’ya bıraktığı 1542-66 arası dışında, 1470’ten 1867’ye değin Osmanlıların Anadolu Eyaleti’nin merkeziydi. 16. ve 17. yüzyıllarda Celali Ayaklanmaları’ndan önemli ölçüde etkilendi. 1833’te Osmanlı Devleti’ne karşı ayaklanan Mısır valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa Kütahya’yı işgal etti. Aynı yıl imzalanan Kütahya Antlaşmasıyla yeniden Osmanlı topraklarına katıldı. 1849’da Osmanlı Devleti’ne sığınan Lajos Kossuth önderliğindeki Macar devrimciler yerleştirildikleri Kütahya kentinde 1851’e değin konuk edildiler. 1867’de Hüdavendigar vilayetine bağlı Kütahya sancağının sınırları içinde olan yöre II. Meşrutiyetten sonra bağımsız Kütahya sancağına bağlandı. Kütahya Belediyesi 1857’de kuruldu.

Mondros Mütarekesi (30 Ekim 1918) sonrasında demiryolunu koruma gerekçesiyle Kütahya’ya gönderilen İngiliz askerleri Kuva-i Milliye kuvvetlerinin Kütahya’ya girmesi üzerine Eskişehir’e çekildi. Kurtuluş Savaşı sırasında Ethem Bey (Çerkeş) kuvvetleri ile düzenli ordu birlikleri Kütahya çevresinde çatıştı. 17 Temmuz 1921’de Yunanların işgal ettiği Kütahya’ya 28 Temmuz 1921’de gelen Yunanistan kralı 1. Konstantinos burada toplanan Savaş Konseyi’ne başkanlık etti. Kurtuluş Savaşı tarihinde önemli yeri olan bazı çarpışmalar Dumlupınar kasabasının çevresinde yapıldı. 30 Ağustos 1922’de işgalden kurtulan kent, 1924’te kurulan Kütahya vilayetinin merkezi yapıldı.

Kütahya’ya seyahat etmek için en uygun otobüs bileti aramanızı NeredenNereye.com üzerinden yaparak avantajlı yolculuğunuz için ilk adımı atabilirsiniz. Karasal ve ılıman iklim özelliklerinin bir arada görüldüğü şehirde; Anadolu’ya yakın olan kısımlarda kışlar sert ve yağışlı geçerken, yazlar yüksek sıcaklıklarda geçer. İlin batı kesimleri ise ılıman bir iklime sahiptir. Seyahatiniz öncesinde güncel Kütahya hava durumu bilgisini de sitemizde bulabilirsiniz. Şehre yolculuk edebileceğiniz tüm firmaları sitemizde bir arada görebilir ve sundukları fiyatlar arasında karşılaştırma yaparak; size en uygun zamanda gerçekleşecek sefer için biletinizi satın alabilirsiniz. Kütahya'dan İstanbul'a, Ankara'ya, İzmir'e, Adana'ya, Antalya'ya, Samsun'a ve Konya'ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir ve hemen otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Çinicilik sanatının en güzel örneklerinin sunulduğu bir şehir Kütahya. Şehirde bu el işçiliği ürünlerini görebileceğiniz bir müze bile bulunmakta. Şehir bir müze cenneti olarak da adlandırılabilir. Arkeoloji Müzesi, Kossuth Müzesi, Anadolu Kültür Sanat ve Arkeoloji Müzesi, Jeoloji Müzesi, Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi şehirde bulunurken ziyaret edebileceğiniz önemli yerler arasında. Ucuz otobüs bileti ile seyahat ettiğiniz şehirde ayrıca; Aizanoi Antik Kenti’ni de ziyaret edebilirsiniz. Çavdarhisar ilçesinde yer alan kentte büyük bir stadyum ve tiyatro yapılarını görebilirsiniz. Antik çağlardan kalma önemli kentlerden biri olan Aizanoi her yıl binlerce yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Kütahya’ya seyahat etmek için tüm bilet işlemlerinizi mobil uygulamamızı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz. Yolculuk öncesinde firmalar hakkında fikir ve bilgi edinmek için yolcuların değerlendirme ve yorumlarından faydalanabilirsiniz. Seyahatinizin ardından kendi yolculuk deneyiminiz ile ilgili yorumunuzu paylaşabilir ve firma hizmetleri hakkında puanlamada bulunabilirsiniz.

Kütahya Otobüs Bileti
Kütahya - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Şub Cumartesi
hafif kar yağışlı
0 °C
hafif kar yağışlı
17 Şub Pazar
hafif kar yağışlı
-1 °C
hafif kar yağışlı
18 Şub Pazartesi
açık
4,9 °C
açık
19 Şub Salı
açık
6,1 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
10,5 °C
açık