Afyonkarahisar Kütahya Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 13,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 96 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 5dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Kütahya Otobüs Biletleri

 Afyon Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Aslanapa ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Merkez ilçe, doğu ve güneyde Altmtaş, güneybatıda Gediz, batıda Çavdarhisar ve Emet, kuzeybatıda da Tavşanlı ilçeleriyle çevrilidir. Eskiden Merkez ilçeye bağh bir bucak olan Aslanapa 1987’de ilçe yapıldı.

Kuzeydeki Yellice Dağı ile güneydeki Murat Dağı arasmda kalan ilçe topraklan engebeli arazilerden oluşur. Bu topraklardan kaynaklanan sulan Orhaneli Çayı’nın başlangıç kolu olan Kocaçay ile Porsuk Çayı’mn kollarından Kokarçay toplar. 

Ekonomik açıdan fazla gelişmemiş olan Aslanapa ilin nüfus yitiren bir ilçesidir. En önemli ekonomik etkinlik bitkisel üretim ve hayvancılıktır. Başlıca ürünler şekerpancarı, tahıl, patates ve haşhaştır.

Kasaba belediyesinin kuruluş tarihi 1967’dir.

Çavdarhisar ilçesi doğuda Aslanapa, güney ve batıda Gediz, kuzeybatı ve batıda da Emet ilçeleriyle çevrilidir.

Eskiden Aslanapa ilçesine bağlı bir, Gediz ilçesine bağh altı ve Emet ilçesine bağlı 11 köy 1990’da çıkarılan bir yasa uyarınca merkezi Çavdarhisar kasabası olmak üzere bir araya getirilerek ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi ise 1967’de kuruldu. İlçe Aizanoi antik kenti kalıntılarıyla tanınır.

Dumlupmar Dumlupmar ilçesi doğu ve güneyde Afyonka- rahisar, batıda Uşak illeri, kuzeybatı ve kuzeyde de Altıntaş ilçesiyle çevrilidir. Eskiden Altıntaş'a bağlı bir bucak olan Dumlupmar 1987’de çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. İlçe merkezindeki belediyenin kuruluş tarihi 1955’tir.Başkumandanlık Meydan Savaşı’mn yapıldığı ilçe topraklannın büyük bölümü Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nın sınırlan içindedir.

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.