Adıyaman Kütahya Otobüs Bileti

Adıyaman Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 721 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 36dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergahta en son 9 saat önce bilet satıldı.

Adıyaman Kütahya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adıyaman Kütahya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adıyaman Kütahya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adıyaman Kütahya Otobüs Biletleri

 Adıyaman Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Altıntaş Yüzölçümü 905 km2 olan Altıntaş ilçesi doğuda Ayfonkarahisar ili, güneyde Dumlupınar ilçesi, güneybatıda Uşak ili ve Gediz ilçesi, batıda Aslanapa ilçesi, kuzeyde de gene Aslanapa ilçesi ve Merkez ilçeyle çevrilidir.

 

İlçe toprakları orta yükseklikte bir plato niteliğindedir. Güneybatıdaki Murat Dağı, Uşak’la doğal sınır oluşturur. Murat Da- ğı’ndan doğan Porsuk Çayı’nın bazı başlangıç kollan Altıntaş Ovası’m sular. Altıntaş Ovası’nın genel doğrultusu kuzeybatı-güney- doğudur. Topraklan fazla verimli değildir; orta bölümünde yer alan bataklık kurutulmuştur.

 

İlçede temel ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Ama ekime elverişli topraklann azlığı nedeniyle bitkisel üretim kısıtlıdır. En çok tahıl, şekerpancan ve vişne yetiştirilir. Hayvancılık da yapılan ilçede Ankara keçisi yetiştiriciliği yaygındır. Murathanlar yöresindeki ocaklardan nitelikli ve ekonomik değeri yüksek mermer çıkanhr.

 

Altıntaş’ta Kalkolitik Çağ’a (İÖ y. 5500- 3500) ait buluntular vardır. Üçhöyük’te İlk Tunç Çağı’ndan (İÖ y. 3500-2000) kalma bir yerleşmeye rastlanmıştır. II. Bayezid döneminde çıkan Şahkulu Baba Tekeü Ayaklanması 1511’de Altıntaş yöresinde de etkili oldu. Altuntaş 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr vilayetinin Merkez kazasma bağh bir nahiye olarak yönetiliyordu. Kurtuluş Savaşı sonlarında Mustafa Kemal ünlü “Ordular ilk hedefiniz, Akdeniz’dir. İleri!” komutunu Çalköy’de (bugün Zafertepeçalköy) vermiştir. Hüseyin Gezer’in yaptığı, tunç kabartma (Zafer Anıtı, 1967) bu köydedir. Levent Aksüt ile Zafer Marulyah’nın Zafertepe’de yaptıkları anıt ise taş bir kaide üstüne yerleştirilmiş üçgen biçimli, mor renkli granit bloklardan oluşmaktadır. Blokların üstüne Atatürk’ten sözler yazılmıştır. Bu köyle çevresi, 1981’de kurulan Başkomutan Tarihi Milli Parkı’mn sınırlan içinde kalır.

 

Altıntaş kasabası, Kütahya’yı Banaz üzerinden Uşak’a bağlayan yol üzerindedir. Olanaklarının kısıtlı olması nedeniyle gelişememiştir. Belediyesi 1947’de kurulmuştur... Altıntaş Meslek Yüksekokulu Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.