Adıyaman Kütahya Otobüs Bileti

Adıyaman Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 36,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 436 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 48dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergahta en son 5 saat önce bilet satıldı.

Adıyaman Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Kütahya seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Kütahya Otobüs Biletleri

 Adıyaman Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Altıntaş Yüzölçümü 905 km2 olan Altıntaş ilçesi doğuda Ayfonkarahisar ili, güneyde Dumlupınar ilçesi, güneybatıda Uşak ili ve Gediz ilçesi, batıda Aslanapa ilçesi, kuzeyde de gene Aslanapa ilçesi ve Merkez ilçeyle çevrilidir.

 

İlçe toprakları orta yükseklikte bir plato niteliğindedir. Güneybatıdaki Murat Dağı, Uşak’la doğal sınır oluşturur. Murat Da- ğı’ndan doğan Porsuk Çayı’nın bazı başlangıç kollan Altıntaş Ovası’m sular. Altıntaş Ovası’nın genel doğrultusu kuzeybatı-güney- doğudur. Topraklan fazla verimli değildir; orta bölümünde yer alan bataklık kurutulmuştur.

 

İlçede temel ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Ama ekime elverişli topraklann azlığı nedeniyle bitkisel üretim kısıtlıdır. En çok tahıl, şekerpancan ve vişne yetiştirilir. Hayvancılık da yapılan ilçede Ankara keçisi yetiştiriciliği yaygındır. Murathanlar yöresindeki ocaklardan nitelikli ve ekonomik değeri yüksek mermer çıkanhr.

 

Altıntaş’ta Kalkolitik Çağ’a (İÖ y. 5500- 3500) ait buluntular vardır. Üçhöyük’te İlk Tunç Çağı’ndan (İÖ y. 3500-2000) kalma bir yerleşmeye rastlanmıştır. II. Bayezid döneminde çıkan Şahkulu Baba Tekeü Ayaklanması 1511’de Altıntaş yöresinde de etkili oldu. Altuntaş 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigâr vilayetinin Merkez kazasma bağh bir nahiye olarak yönetiliyordu. Kurtuluş Savaşı sonlarında Mustafa Kemal ünlü “Ordular ilk hedefiniz, Akdeniz’dir. İleri!” komutunu Çalköy’de (bugün Zafertepeçalköy) vermiştir. Hüseyin Gezer’in yaptığı, tunç kabartma (Zafer Anıtı, 1967) bu köydedir. Levent Aksüt ile Zafer Marulyah’nın Zafertepe’de yaptıkları anıt ise taş bir kaide üstüne yerleştirilmiş üçgen biçimli, mor renkli granit bloklardan oluşmaktadır. Blokların üstüne Atatürk’ten sözler yazılmıştır. Bu köyle çevresi, 1981’de kurulan Başkomutan Tarihi Milli Parkı’mn sınırlan içinde kalır.

 

Altıntaş kasabası, Kütahya’yı Banaz üzerinden Uşak’a bağlayan yol üzerindedir. Olanaklarının kısıtlı olması nedeniyle gelişememiştir. Belediyesi 1947’de kurulmuştur... Altıntaş Meslek Yüksekokulu Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.