Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
85 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al
86 TL
Bilet Al
95 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al

Adana Kütahya Otobüs Bileti

Adana Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 669 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Şanlıurfa Astor Turizm firmasıdır.

Adana Kütahya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Kütahya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Kütahya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Kütahya Otobüs Biletleri

 Adana Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Adana Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Roma döneminde kurulduğu sandan Kotyaion kentinin adı Strabon’a göre “Kotysler’in kenti” anlamına gelir. Bazı kaynaklarda Cotyaeum olarak geçen kent Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde önemli bir yönetsel merkezdi. Çiniciliğin gelenekselleştiği bir merkez olan Kütahya ilin doğu kesiminde bulunan aynı adlı ovanın güney kenarında yer alır. İçbatı Anadolu Bölümü’nün nüfus bakımından en büyük kenti olan Kütahya’nın 1950’deki nüfusu o sırada Kütahya iline bağlı bir ilçe merkezi olan ve 1953’te il merkezi yapılan Uşak’tan azdı.

 

Türkiye’nin her kesimiyle kara ve demir yolu bağlantısı olan kentten geçen en önemli yol İstanbul’u Antalya’ya bağlayan karayoludur. Kütahya Eskişehir’e 78 km, Afyonkarahisar’a 96 km, Uşak’a 141 km, Bursa’ya 179 km, Ankara’ya 311 km, İzmir’e 334 km, İstanbul’a 360 km ve Antalya’ya da 364 km uzaklıktadır. Dumlupınar Üniversitesi’nin rektörlüğü ve birçok birimi kenttedir.

 

Kütahya, tarihsel yapılar açısından zengin bir kenttir. Bizans döneminde yapılmış olan Kütahya Kalesi’nin Anadolu Selçukluları, Germiyanoğullan ve Osmanlılarca onarılarak kullanıldığı bilinir. Başlıca tarihsel yapılar Kütahya Ulucamisi, Balıklı Camisi (13. yy), Vacidiye Medresesi (14. yy), Kurşunlu Cami (14. yy), II. Yakub Bey Külliyesi (15. yy), İshak Fakih Külliyesi (15. yy), Dönenler Camisi (15. yy), Meydan Camisi olarak da bilinen Arslan Bey Camisi (15. yy), Saray Camisi olarak da bilinen Hisar Bey Oğlu Mustafa Camisi (15. yy), Takvacılar Camisi (16. yy), Karagöz Ahmed Paşa Camisi (16. yy), Lala Hüseyin Paşa Camisi (16. yy), Ali (Alo) Paşa Camisi (18. yy), Molla Bey Külliyesi’dir (19. yy). Öbür önemli tarihsel yapılar arasında 13. yüzyılda yapılmış Hezar Dinarı Mescidi ve Hıdırlık Tepesi’ndeki Hıdırlık Mescidi, 14. yüzyılda yapılmış Pekmezpazan ve Süleyman Bey mescitleriyle Küçük Bedesten Hamamı, 15. yüzyıl yapısı Büyük Bedesten, 16. yüzyıldan kalma Ahi Evran Mescidi, Küçük Hamam ve Lala Hüseyin Paşa Hamamı sayılabilir.

 

1965’te Vacidiye Medresesi’nde açılan Kütahya Arkeoloji Müzesi’nde yöredeki kazılarda bulunan çeşitli dönemlere ait tarihsel yapıtlar, Şeydi köyü definesi adıyla anılan 687 sikke ve Kütahya çinileri sergilenmektedir.

Adana Kütahya otobüs bileti mi aradınız? Adana Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Kütahya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Seç Turizm 85 TL
Şanlıurfa Astor Turizm 85 TL
Çayırağası 85 TL
Ben Turizm 86 TL
Hatay Günsas Turizm 95 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.