Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
55 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al
65 TL
Bilet Al

İstanbul Kütahya Otobüs Bileti

İstanbul Kütahya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 360 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Kütahya arası giden otobüs firmaları ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Kütahya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Kütahya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Kütahya seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Kütahya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Kütahya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Kütahya Otobüs Biletleri

İstanbul Kütahya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kütahya, İç Anadolu’da bir şehirdir. Çiniciliği ile sanat tarihinde ün salmıştır. Kütahya’ya Hititler, Firikler, Bergamalılar ve Romalılar hakim olmuşlardır. 1071’den sonra Selçuklulara geçmiştir. XIV. yüzyılda Germiyan Beyliği kurulmuştur. 1428’de Germiyan Beyliği, Osmanlı Beyliğine katılmıştır.

Tarihi eser olarak Bizanslılardan kalma kalesi vardır. Camilerinden Ulu Camii XV. Yüzyılda; Ishak Fakih Cami 1440 yılında; İmaret Mescidi, Hisarlı Camii, Karagöz Camii, Lala Hüseyin Paşa Camii ve Balık Camii 1642 yılında; Hatuniye Camii 1651 yılında; Özbek Camii 1684 yılında yapılmıştır. Bir de Vecidiye Medresesi olup müze olarak kullanılmaktadır. Kütahya’nın Çarşamba köyünde Osman Gazi’nin annesi Hayma Ana’nın türbesi vardır.

Kütahya’nın en değerli harabesi Çavdarhisar (Aizani) şehridir. Kütahya’nın kuzey batısında, Çavdarlı Köyü’nün yanındadır. Bu şehir Aizanitit adlı yerin idare merkezi idi. Aizani’de beyaz mermerden yapılmış büyük bir tapınak vardır. Bu eser oldukça güzeldir. Bu şehir Tantal’ın oğlu Aizen tarafından kurulmuştur. Buradaki tapınağa Jüpiter Tapınağı denilmektedir. Bir de tiyatrosu vardır. Apollo’nun başı burada bulunmuştur. Bir de mozaikli hamam bulunmaktadır. Burada Yunan, Roma ve Bizans eserleri oldukça çoktur.

Tavşanlı’daki Dikilitaş da Firigyadan kalmadır.

Uşak’ta ise, Flavipolis ismindeki Roma harabeleri vardır. 1428’de Osmanlılara geçmiştir.

Tarih boyunca Byzans'ın Şehri, Konsyantinapolis, Doğu Roma, Bizans ve İstanbul adlarıyla anılmış olan yedi tepeli İstanbul'dan Kütahya'ya güzel bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Yolculuk boyunca İstanbul'dan İç Ege'ye doğru yapacağınız seyahat size tarih, doğa ve kültür turizmini bir otobüsün penceresinden sunabilir. Kütahya'da Ege'nin daha çok Anadolu tadında olan farklı bir dokusuyla karşılaşırsınız. Bugün de mimarlık tarihçilerinin çok sevdiği ahşap evler, tahinli pide gibi Kütahya'ya özgü lezzetli yemekler görmekten ve tatmaktan keyif alacağınız detaylar arasında. İstanbul'dan Kütahya'ya otobüsle seyahat etmek için kolay ve hızlı bir biçimde otobüs biletinizi satın almanın en iyi yolu NeredenNereye.com. Sistemin İstanbul- Kütahya arasında otobüs seferleri düzenleyen tüm otobüs firmalarının fiyat, kampanya, boş koltuk gibi bilgileri tek adımda size sunması kolayca otobüs bileti almanıza yardımcı olur. İstanbul'dan Kütahya'ya uzanan otobüs yolculuğunuzda keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle.

İstanbul Kütahya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kütahya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Kütahya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 55 TL
Kütahyalılar Turizm 60 TL
Güney Akdeniz 60 TL
Astur Kütahya 60 TL
Kontur Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Kütahya Hakkında
Nüfus:
382,126
Yüzölçümü:
12.013,57 km²
Plaka:
43
Telefon kodu:
(274)
Otogar:
Kütahya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.