Yolcu Sayısı
1

Kalkan Otogarı

Kalkan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kalkan Otogarı Hakkında

Kalkan Otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’ne bağlı Antalya iline bağlı Kalkan ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Antalya - Kalkan otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya - Kalkan, Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihi binlerce yıl öncesine uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle bugün modern bir görünüm çizen Antalya - Kalkan içerisinde, şehir yapılanmalarının yanı sıra köklü geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerleri de bir arada görebilirsiniz.
Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya - Kalkan kendine özgü doğal güzellikleri, temiz havası, tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte seyahatseverlerin ilgisini çeken noktalardan biri konumunda bulunmaktadır. Türkiye’nin zaman içerisinde gerekli yatırımlar ile birlikte günden güne turist sayısını arttırması doğrudan Akdeniz Bölgesi’nin ve dolaylı olarak da Antalya - Kalkan bölgesinin yolcu sayısında artış görülmesine neden olmuştur. Antalya - Kalkan bölgesinde zamanla artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına Kalkan Otogarı’nın yapılmasının gerekliliği ortaya çıkmıştır. Akdeniz’da yer alan Antalya - Kalkan buna bağlı olarak karasal iklimin tipik özelliklerini gösterir. Bu nedenle Kalkan ilçesi sınırlarında yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçer. Kalkan ilçesinin ekonomik durumuna bakıldığında birincil ekonomik etkinliğin tarım olduğu rahatlıkla görülebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Antalya - Kalkan otobüs bileti satın alarak Kalkan Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kaputaj Plajı, Dim Çayı, Çıralı Yanartaş, Olimpos Antik Kenti, Phaselis Plajı, Patara Plajı, Göynük Kanyonu, Zeytintaşı Mağarası, Akseki Dipsiz Göl, Yalan Dünya Mağarası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir Akdeniz mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Kalkan Otogarı, Akdeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kalkan Otogarı içerisinde daha çok Akdeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Kalecik Otogarı zerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Batı Antalya Seyahat, Pamukkale Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Kalkan Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kalkan Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kalkan Otogarı Adresi: 06870 Kalkan/Antalya
Kalkan Otogarı Telefon: 0242 844 2466

En Popüler Kalkan Otobüs Firmaları

Kalkan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kalkan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Batı Antalya7
Fethiye Seyahat5
Pamukkale Turizm4
Varan Turizm2
Topçam Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr