Yolcu Sayısı
1

Kalkan otobüs bileti

Kalkan Otobüs Bileti

En popüler Kalkan otobüs rotaları

Kalkan otobüs bileti fiyatları, Kalkan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kalkan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AntalyaKalkan33 TL8
İzmirKalkan820 TL3
FethiyeKalkan180 TL3
MuğlaKalkan480 TL3
AfyonkarahisarKalkan500 TL2

Kalkan otogarı

  • Kalkan(242) 844 24 66

Kalkan otobüs biletleri

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir beldedir. Antalya ve Fethiye arasında kurulmuş kalkan beldesinin 3000 yıl öncesine dayandığı söylenmektedir. Ve o dönemlere ait hiçbir kalıntıya rastlanmamaktadır. Kalkan beldesinin Yunan adalarından gelen tüccarlar tarafından 100 ya da 200 yıl öncesinde kurulduğu söylenmektedir. Güvenilir bir liman beldesi olarak kayıtlara yansımıştır. Bu belde de Elmalı, Gömbe ve Bezirgân yörelerinin tarım ve orman ürünlerinin pazarlanarak limanda yüklemesi yapılarak kazanç elde edilmekteydi. Fakat Antalya Karayolunun yapılmasından sonra önemini yitiren bu belde de deniz ticareti sona ermiştir. Ulaşım zorluğundan dolayı çevredeki ilçeler gibi kendini geliştirememiştir. Kalkan beldesinin keşfi son yıllarda ülkemize gelen İngiliz turistler tarafından yapılmıştır. Hemen Kalkan otobüs bileti alımını sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.


Kalkan beldesinin keşfini yapan İngilizlerin başta olduğu yabancı nüfus yerleşmeye başlamıştır. Bu kadar gelişme olmasına rağmen Kalkan beldesinin dağlara uzanan eski dokusu hala korunabilmektedir. Bu belde de bulunan deniz taşlık bir alandır. Fakat kıyıya 13 km uzaklıkta bulunan Patara’da ki plaj sığ deniz ve kumsalı ile sizlerle buluşmaktadır. Mavi bayrak kazanmaya hak kazana bu belde oldukça temiz ve güzeldir. Kalkan beldesi beyaz duvarlı evleriyle meşhurdur. 1920 yıllarına kadar Kalamaki olarak adlandırılmış Rumlara ait bir balıkçı köyüdür. Eski tarihlerden bugüne kalan köydeki kiliseyi şuan camii olarak kullanmaktadırlar. Kalkan beldesinde Çata Adası denilen bir yer bulunmaktadır ve bu ada da yerleşim olmadığı söylenmektedir. Gezi yolculuğunuza bu beldeyi katarak sizlerde farklı yerlerin keşfini yaşayabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr