Yolcu Sayısı
1

Çankırı Otogarı

Çankırı Otogarı

Çankırı Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (376) 212 58 88

Adres: Abdulhalik Renda Mahallesi, Bayramlar Sk. No:4, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı

Çankırı Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çankırı Otogarı Hakkında

Çankırı Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve aynı zamanda en önemli kaya tuzu merkezlerinden biri olan Çankırı’ya giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu gibi Çankırı da kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmış ve bu uygarlıklardan günümüze değerli kültürel mirasları taşımayı başarmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çankırı otobüs bileti alarak Çankırı Otogarına giriş yaptığınızda “Ilgaz Dağı Milli Parkı, Tuz Mağarası, Sakaeli Kaya Mezarları, Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı Müzesi, Çankırı Kalesi, Kırkpınar Yaylası, Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Evleri” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Çankırı, Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi arasında bir geçiş noktası konumunda yer aldığından Çankırı Otogarı da ziyaretçi sayısı fazla olmasa da kesişim noktasında olması nedeni ile ulaşım açısından son derece önemlidir. Ancak yakın döneme kadar yolcu trafiği üzerinde bulunan yükün azaltılması adına çalışmalar yapılmamıştı. Ancak, yolcu sayısının giderek artması nedeni ile birlikte bölgenin otogara ihtiyacı çok daha fazla artmış ve 2011 yılında yeni Çankırı Otogarı hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin diğer noktalarında yer alan otogarlar düşünüldüğünde Çankırı Otogarı görece küçük olsa da yolcuların ve burada hizmet sağlayan firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, modern bir görünüme sahip şekilde tasarlanmıştır. Altı bin metrekareye yakın kapalı alanının yanı sıra aynı zamanda yaklaşık sekiz bin metrekare kadardır da açık alanı bulunmaktadır. Çankırı Otogarı üzerinden, “Ankara Otogarı, Çorum Otogarı, Kastamonu Otogarı, Yozgat Otogarı, Kırıkkale Otogarı, Karabük Otogarı, Kaman Otogarı, Kızılcahamam Otogarı, Gerede Otogarı, Osmancık Otogarı, Safranbolu Otogarı” gibi ulaşım noktalarına geçiş yapabilirsiniz. Çankırı Otogarı üzerinden, “Çankırı Güven Turizm” otobüs bileti alarak kolaylıkla Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çankırı Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çankırı Otogarına ulaşım sağlamanız için şehir içerisinde hareket eden minibüslerin seferlerini yakalamanız gerekir. Aynı minibüs seferleri şehrin pekçok noktasına da gitmektedir.

Abdulhalik Renda Mahallesi, Bayramlar Sk. No:4, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı

(286) 212 5888

En Popüler Çankırı Otobüs Firmaları

Çankırı bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çankırı otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm7
Çağdaş Güven Turizm2
Ali Osman Ulusoy2
Karabük Doğuş1
Tosya Seyahat1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr