Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ankara Çankırı Otobüs Bileti

Ankara Çankırı Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 131 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Çankırı arası giden otobüs firmaları ortalama 102 sefer düzenlenmektedir.

Ankara Çankırı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Çankırı güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Çankırı seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Çankırı hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Çankırı şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Çankırı Otobüs Biletleri

Ankara - Çankırı Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Başkent olmasından sonra özellikle cumhuriyet sonrası yatırımlar ile gelişim gösteren Ankara çevresinden göç almaya başlamış ve nüfusunu katlamıştır. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara otobüs biletinizi otobüs firmalarının şubelerinden fiziksel formlarda satın alabileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak da satın alabilirsiniz. Ankara otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuğunuz Ankara Otogarı üzerinde son bulur. Buradan hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Ankara, Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu gibi zengin tarihi geçmişi boyunca kadim Anadolu uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle günümüzde şehir içerisinde çok sayıda tarihi ve kültürel mirası bir arada görebilmeniz yanı sıra binlerce yıllık kültürel birikimin sonucunda ortaya çıkmış olan birbirinden lezzetli yöresel yemekleri de deneyimleyebilirsiniz. Ankara, içerisinde yer aldığı coğrafi bölgeye bağlı olarak karasal iklimin tipik özelliklerini gösterir; Şehirde yazları sıcak ve kurak kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu nedenle sanayi ile birlikte önemli ekonomik kollardan biri olan tarım iklimin izin verdiği tarım ürünleri ile sınırlı kalmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara üzerinden seyahat edebileceğiniz noktalardan biri de Ankara- Çankırı otobüs bileti alarak yolculuk yaptığınız Çankırı’dır. Bu güzergah üzerinde yolculuğunuz Çankırı Otogarı içerisinde son bulur. Otogar üzerinden hareket eden minübüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Çankırı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda ülkenin en büyük kaya tuzu rezervlerine sahip olan şehirdir. İl geçmişi boyunca pek çok Anadolu şehri gibi kadim Anadolu uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bir noktada yer almaktadır Bu nedenle günümüzde zengin tarihi geçmişinden kalan çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada görmek mümkün olmaktadır. Şehrin tarihte bilinen isimleri “Çengri” ve “Çangırı” olarak geçmektedir. Tarihi kaynaklarda geçen bu ilk isimler zaman içerisinde Türklerin halim olması ile birlikte Çankırı şeklini almıştır. İç Anadolu Bölgesi’nde önemli illerle komşuluk içerisinde bulunduğundan karayolu ulaşımı açısından bir geçiş noktası konumunda bulunmaktadır. Ankara - Çankırı otobüs biletleri fiyatları belirlemiş olduğunuz tarihlerde sefer düzenleyen firmalara göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz en uygun Ankara - Çankırı otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Çankırı Hakkında
Nüfus:
119,476
Yüzölçümü:
7.491,89 km²
Plaka:
18
Telefon kodu:
(376)
Otogar:
Çankırı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.