Bursa Çankırı Otobüs Bileti

Bursa Çankırı Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 507 km'dir.

Bursa Çankırı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Çankırı güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Çankırı seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Çankırı hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Çankırı şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Çankırı Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin güney kesiminde yer almaktadır. Bununla birlikte ülkenin en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Şehir özellikle otomotiv sektöründe bir hayli gelişmiştir. Bu özelliği sayesinde çevresinde göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. 

Kent geçmişin ve günümüzün çizgilerini birleştiren modern bir görünüm çizmektedir. Bunun en önemli nedeni bünyesinde çok sayıda tarihi ve kültürel mirası barındırmasıdır. Özellikle Osmanlı döneminin özelliklerini barındıran çok sayıda eser bulunmaktadır. Şehir, bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Bu nedenle eserler fazlası ile mevcuttur. Bursa aynı zamanda göller yöresinde bulunur. Bunun şehre kattığı doğal güzellikler nedeni ile geçmişinden pek çok medeniyet için yerleşim noktası olmuş, günümüzde ise yerli ve yabancı binlerce turistin ilgi odağı olmuştur.
 
Bursa ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Bursa Kozan Han, Reşat Oyal Parkı, Keramet Kaplıcaları, Oylat Mağarası, Mudanya Kemerli Kilise, Mudanya Kumkaya Kilisesi, Uludağ Kayak Merkezi, İnkaya Asırlık Çınarı, Emir Sultan Camii yer almaktadır.
Çankırı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İl coğrafi olarak, Karabük, Kastamonu, Çorum, Kırıkkale, Ankara, Bolu illeri ile komşuluk içerisindedir. İl sınırları içerisinde karasal iklimin bir türevi görülmektedir. 
 
Çankırı ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Tuz Mağarası, Yıldız Tepe Kayak Merkezi, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Sakaeli Kaya Mezarları, Çankırı evler, Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Kalesi, Kırkpınar yaylası yer almaktadır.
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Çankırı’ya gitmek için otobüs firmalarının Bursa- Çankırı otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Çankırı Hakkında
Nüfus:
119,476
Yüzölçümü:
7.491,89 km²
Plaka:
18
Telefon kodu:
(376)
Otogar:
Çankırı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.