Yolcu Sayısı
1

Gölcük Otogarı

Gölcük Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Gölcük Otogarı Hakkında


Gölcük Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli şehrine bağlı Gölcük ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Kocaeli - Gölcük otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Bölgesi, tüm dünyada yemyeşil ormanları, temiz havası, binlerce yıllık tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri ile bilinen bir bölgedir. Özellikle son yıllarda gerekli tanıtım çalışmalarının artması ile birlikte Marmara turizmi de belirgin bir şekilde artış göstermeye başlamıştır. Marmara Bölgesi’nin turist sayısında belirgin artış görülmesi Kocaeli şehrinin yolcu sayısının da giderek daha kalabalık bir hal almasına ve bu durumda dolayısı ile Gölcük Otogarı’nın daha yoğun şekilde çalışmasına neden olmuştur. Gölcük Otogarı kapılarını, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan ve eşsiz doğal güzelliklerini bu tarihi, kültürel miras ile harmanlayan bir şehrin ilçesine açmaktadır. Temel ekonomik faaliyet olarak tarımın görüldüğü Gölcük bölgesinin özellikle bayramlar ve okul tatilleri gibi dönemlerde yolcu sayısında belirgin bir artış görülür ve bu da Gölcük Otogarı’nın yoğun şekilde çalışarak hizmet sunmasına neden olur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kocaeli - Gölcük otobüs bileti satın alarak Gölcük Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Maşukiye Aygır Deresi, Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Babalı Köyü, Tahtalı Göleti, Kefken Kovanağızı Koyu, Menekşe Yaylası, İzmit Atatürk Müzesi, Saatçi Ali Efendi Konağı, Ayazma Ilıcası, Seyrek Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda Marmara mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Gölcük Otogarı, Marmara Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Gölcük Otogarı içerisinde daha çok Marmara Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Gölcük Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Efe Tur, Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Lüks Yalova Seyahat, İzmit Seyahat, Bafra Seyahat, Görele Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Sakarya VIB, Lüks Karadeniz Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Gölcük Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Gölcük Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Gölcük Otogarı Adresi : Dumlupınar, 41650 Gölcük/Kocaeli

En Popüler Gölcük Otobüs Firmaları

Gölcük bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gölcük otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Efe Tur18
Özemniyet Turizm9
Sakarya Vib Turizm 9
Asya Tur6
Pamukkale Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr