Yolcu Sayısı
1

Gölcük otobüs bileti

Gölcük Otobüs Bileti

En popüler Gölcük otobüs rotaları

Gölcük otobüs bileti fiyatları, Gölcük otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gölcük otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
YalovaGölcük200 TL29
GemlikGölcük320 TL26
OrhangaziGölcük250 TL26
İzmirGölcük890 TL20
BursaGölcük369 TL16

Gölcük otogarı

  • Gölcük(262)

Gölcük otobüs biletleri

Gölcük, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri Kocaeli ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İzmit Körfezi’nin güneyinde yer almaktadır. Bu ilçenin tarihi gelişimini izlemek adına yapılan çalışmalara antik çap döneminden başlamak doğru olacaktır. Bu dönemde kullanılan gözde şehirlerden bir tanesi olmak ile birlikte yerleşimin gerçekleşmesi garnizon şehri olması ile birlikte başlamıştır. Bu nedenle ilçe sınırları içerisinde askeri amaçlı bir tersane kurulmuştur. İlçenin ekonomisine katkı sağlaması beklenen bu tersane ne yazık ki ilk zamanlarında kendisinden bekleneni sağlayamamıştır. Bunun üzerine tersane üzerine çalışmalar devam etmiştir ancak bu yapının gerçek kalkınması ikinci dünya savaşının bitimi ile birlikte 1950’li yıllardan sonra gerçekleşmiştir.

İlçe bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile sınırları dahilinde Karadeniz ikliminin temel özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Arazileri üzerinden bolca ormanlık alan görmek mümkündür. Bu ormanlık alanlar ilçenin ziyaretçileri için ilgi çekici mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin ekonomisinin temel yapılanmasında tarım faaliyetleri yer almaktadır.
Gölcük ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kartepe Kayak Merkezi, Kandıra Cebeci Sahili, İzmir Atatürk Müzesi, Kefken Kovanağzı Koyu, Kefken Pembe Kayalar, Balıkkayalar Tabiat Parkı, Kuzu Yaylası, Seyrek Kalesi, Beşkayalar Tabiat Parkı, Ayazma ilçesi yer almaktadır. Bu nadide ilçeyi düzenleyeceğiniz küçük bir seyahat ile daha yakından keşfedebilirsiniz. Gölcük otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr