Gölcük Otobüs Bileti

Gölcük Otobüs Bileti

Gölcük Otobüs Biletleri

Gölcük, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri Kocaeli ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İzmit Körfezi’nin güneyinde yer almaktadır. Bu ilçenin tarihi gelişimini izlemek adına yapılan çalışmalara antik çap döneminden başlamak doğru olacaktır. Bu dönemde kullanılan gözde şehirlerden bir tanesi olmak ile birlikte yerleşimin gerçekleşmesi garnizon şehri olması ile birlikte başlamıştır. Bu nedenle ilçe sınırları içerisinde askeri amaçlı bir tersane kurulmuştur. İlçenin ekonomisine katkı sağlaması beklenen bu tersane ne yazık ki ilk zamanlarında kendisinden bekleneni sağlayamamıştır. Bunun üzerine tersane üzerine çalışmalar devam etmiştir ancak bu yapının gerçek kalkınması ikinci dünya savaşının bitimi ile birlikte 1950’li yıllardan sonra gerçekleşmiştir. 

İlçe bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile sınırları dahilinde Karadeniz ikliminin temel özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Arazileri üzerinden bolca ormanlık alan görmek mümkündür. Bu ormanlık alanlar ilçenin ziyaretçileri için ilgi çekici mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin ekonomisinin temel yapılanmasında tarım faaliyetleri yer almaktadır. 
 
Gölcük ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kartepe Kayak Merkezi, Kandıra Cebeci Sahili, İzmir Atatürk Müzesi, Kefken Kovanağzı Koyu, Kefken Pembe Kayalar, Balıkkayalar Tabiat Parkı, Kuzu Yaylası, Seyrek Kalesi, Beşkayalar Tabiat Parkı, Ayazma ilçesi yer almaktadır. Bu nadide ilçeyi düzenleyeceğiniz küçük bir seyahat ile daha yakından keşfedebilirsiniz. Gölcük otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Gölcük - 5 Günlük Hava Tahmini
02 Tem Perşembe
az bulutlu
24 °C
az bulutlu
03 Tem Cuma
açık
30,5 °C
açık
04 Tem Cumartesi
açık
30,8 °C
açık
05 Tem Pazar
parçalı az bulutlu
30,2 °C
parçalı az bulutlu
06 Tem Pazartesi
açık
31,6 °C
açık