Yolcu Sayısı
1

İstanbul Gölcük Otobüs Bileti

İstanbul Gölcük Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Efe Tur
100 TLBilet Al
Asya Tur
140 TLBilet Al

İstanbul Gölcük Arası

 • En Ucuz Sefer100,00 ₺
 • İstanbul → Gölcük Arası Kaç Km80258 km
 • İstanbul → Gölcük Arası Kaç Saat1sa 55dk
 • Günlük Sefer Sayısı12
 • En Çok Sefer Yapan FirmaEfe Tur
 • Sefer Yapan Firma Sayısı2

İstanbul Gölcük Online Otobüs Bileti
İstanbul Gölcük otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden İstanbul Gölcük güzergahı için arama yapın, İstanbul - Gölcük arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

İstanbul ve Gölcük Şehirlerinde Ulaşım
İstanbul ve Gölcük şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. İstanbul Gölcük seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Gölcük hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

İstanbul → Gölcük Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul - Gölcük arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
İstanbul - Gölcük otobüs bileti fiyatı en ucuz 100,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Efe Tur tarafından satılmaktadır.

İstanbul - Gölcük arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
İstanbul - Gölcük arasında günlük ortalama 2 firma 12 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Efe Tur, Asya Tur.

İstanbul - Gölcük arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
İstanbul - Gölcük arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 55dk sürmektedir.

İstanbul - Gölcük arası uzaklık kaç km?
İstanbul - Gölcük arası karayolu ile 80258 km'dir.

İstanbul Gölcük Otobüs Biletleri

 İstanbul Gölcük otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Gölcük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 199 km2 olan Gölcük ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Bursa ili, batıda Karamürsel ilçesi, kuzeyde de İzmit Körfeziyle çevrilidir.

İlçe toprakları kıyı boyunca uzanan dar bir ova şeridi ile bunun gerisinde yer alan dağlık alanlardan oluşur. Güney kesimini, doğu-batı doğrultusunda uzanan ve yamaçları kıyıya kadar inen dağlar kaplar. Bu dağlardan kaynaklanan ve İzmit Körfezi’nde Marmara Denizi’ne dökülen küçük akarsuların açtığı vadiler ilçe topraklarını parçalar. Bu akarsuların başlıcaları Değirmendere ile Kazıklı Deresi’dir.

İlçede bitkisel üretime elverişli alanların azlığına karşın önemli miktarda elma, armut ve üzüm yetiştirilir. Değirmendere fındığıyla ünlüdür. Ayrıca az miktarda buğday, mısır, yulaf ve fasulye üretilir, zeytincilik yapılır.

Varlığını ve gelişmesini tersanenin kurulmasına borçlu olan Gölcük kenti yeni bir yerleşmedir. Eskiden yöre halkının bir bölümü 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı nedeniyle Batum’dan göç eden Müslüman Gürcülerden oluşuyordu. 1924’te, I. Dünya Savaşı’nda yara alan “Yavuz” gemisinin onarımı amacıyla bu kıyıdaki bir alanın kamulaştırılmasına ve bataklığın kurutulmasına karar verildi. 1925’te bir Alman şirketinin girişimiyle havuz kuruldu. 1926’da da bir Fransız şirketine ek tesisler yaptırıldı. Haliç’teki tersaneden bazı tezgahların 1928’de buraya taşınmasıyla yörede yerleşim başladı. 1934’te Hollandalıların tersane yapımına başlamasının ardından 1935’te Gölcük adını alan yerleşme 1936’da ilçe merkezi oldu. Gölcük Belediyesi de aynı yıl kuruldu. İlçe merkezi kısa bir süre Değirmendere’ye, sonra tekrar Gölcük’e taşındı. İzmit Körfezi’nin güney kıyısındaki yerleşim merkezlerini yerle bir eden 17 Ağustos 1999 Kocaeli depremi Gölcük ve Değirmendere’de de büyük can ve mal kaybına yol açtı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Tersanesi’nde gemi ve denizaltı yapım kızakları, çeşitli büyüklükte yüzer havuzlar ile makine, döküm, çeşitli kaplama, tulumba ve vana, boya, sanayi gazları üreten fabrikalar vardır. 1960’ların başına kadar bakım için yurt dışına gönderilen Deniz Kuvvetleri’ne ait denizaltı ve muhriplere hizmet veren tersanede yabancı gemilerin bakım ve onarımı da yapılmaktadır. Deniz Kuvvetleri’nin gemi ve denizaltı gereksinmesi ile ulusal kuruluşların gemi yapım talebini karşılamak amacıyla üretim yapan Gölcük Tersanesi’nde yaklaşık 5 bin işçi çalışmaktadır. Kocaeli depremi Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’na ait tesislerde de can kaybı ve hasara neden oldu.

Tersanenin kurulmasıyla başlayıp 1950’lerden sonra gelişen kentleşme, 1970’lerde Gölcük’ün İzmit-Yalova-Bursa sanayi ekseni içinde kalmasıyla önemli boyutlara ulaştı. Tersanenin sağladığı iş olanaklarının yanı sıra kentin İzmit sanayi merkezine yakınlığı nüfusun hızla artmasına yol açtı. 1950’de 4.153 olan kent nüfusu, 1960’ta 18 bini, 1970’te 29 bini, 1980’de 45 bini, 1990’da 64 bini, 1997’de de 76 bini aştı. 1999’daki deprem sonrasında ise 56 binin altına düştü. Hızlı nüfus artışı kentte inşaatı önemli bir ekonomik etkinlik durumuna getirdi. 2001’de Ford Otosan fabrikasının kurulması Gölcük için yeni bir atılım olanağı yarattı.

İzmit-Yalova karayolu kentten geçer. Gölcük bu yolla il merkezi İzmit’e 16 km uzaklıktadır. Değirmendere Meslek Yüksekokulu Kocaeli Üniversitesi’ne bağlıdır. 

İstanbul → Gölcük En Uygun Otobüs Biletleri

İstanbul Gölcük otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Gölcük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Gölcük otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Efe Tur100 TL
Asya Tur140 TL

İstanbul Hakkında

 • Nüfus14.160.467
 • Yüzölçümü5.315 km2
 • Plaka34
 • Telefon koduAvrupa Yakası (212)
  Anadolu Yakası (216)
 • Otogarİstanbul Otogarı

Gölcük Hakkında

 • Nüfus
 • Yüzölçümü
 • Plaka41
 • Telefon kodu(262)
 • OtogarGölcük Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
İstanbul → Gölcük


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

İstanbul Gölcük Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr