Yolcu Sayısı
1

Burhaniye Otogarı

Burhaniye Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (266)

Adres: Kocacami Mahallesi, 10700 Burhaniye / Balıkesir

Burhaniye Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Burhaniye Otogarı Hakkında

Burhaniye Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesinde, Kazdağı ve Madra Dağı ile çevrelenmiş Edremit Körfezi’nde yer alan Burhaniye bölgesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Balıkesir ilinin sınırları içerisinde yer alan Burhaniye ve dolayısı ile Burhaniye Otogarı, Balıkesir - İzmir - Çanakkale karayolu üzerinde yer aldığından dolayı bölgenin ulaşımı üzerinde rol oynayan önemli bir geçiş noktasıdır. Burhaniye doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir ilçe olduğundan özellikle tatil sezonlarında ziyaretçi sayısında bir artış görünmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Burhaniye otobüs bileti satın alarak Burhaniye Otogarına giriş yaptığınızda, “Ören, İskele Mahallesi, Taylıeli Köyü, Seklil Tepe Çamlığı, Karaağaç Kaplıcaları, Bostancı Köyü, Adramytteion” gibi ilçenin gezilecek noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Otogarı, Türkiye’nin özellikle iç turizminde önemli bir rol oynayan Balıkesir ilinde yer aldığından ziyaretçi sayısı da bir ilçeye oranla yüksektir. Mevsimin ılık ve sıcak geçmesi nedeni ile yılın her döneminde ziyaretçi sayısının yüksek olması Burhaniye Otogarının karayolu ulaşımı üzerindeki etkisi arttırmaktadır. İlçenin ulaşım ihtiyaçlarının daha etkin biçimde karşılanması amacı ile 2013 yılında Burhaniye Otogarı hizmete açılmıştır. Kullanıcı ihtiyaçlarının yerinde ve zamanında karşılanması için tasarlanan Burhaniye Otogarı, toplamda 6300 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olmak ile birlikte içerisinde 10 yazıhane, 10 adet mağaza, hediyelik eşya dükkanları, bekleme alanları, yeme - içme noktaları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Merkezde 87. Otoyol üzerinde bulunan Burhaniye Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz ulusal çapta hizmet otobüs firmalarını görmek de mümkündür. Özellikle yaz sezonu boyunca oldukça fazla ziyaretçi ağırlayan şehir otogarının yükünü hafifleten Buhraniye Otogarı işlevsel olması amacı ile tasarlanmıştır. Burhaniye Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Kamil Koç, Ulusoy, Metro, Varan, Pamukkale, Truva Turizm, Efe Tur” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Burhaniye Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Burhaniye Otogarına ulaşım sağlamak için Balıkesir ili içerisinden hareket eden minibüs ve otobüsleri kullanabilir ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Kocacami Mahallesi, 10700 Burhaniye / Balıkesir

(266) 412 6457

En Popüler Burhaniye Otobüs Firmaları

Burhaniye bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Burhaniye otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Uludağ Turizm28
Balıkesir Uludağ Vip28
Balıkesir Vip Turizm11
Pamukkale Turizm9
Balıkesir Mercan Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr