Yolcu Sayısı
1

Burhaniye otobüs bileti

Burhaniye Otobüs Bileti

En popüler Burhaniye otobüs rotaları

Burhaniye otobüs bileti fiyatları, Burhaniye otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Burhaniye otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BalıkesirBurhaniye150 TL47
GeliboluBurhaniye440 TL19
EzineBurhaniye305 TL17
GebzeBurhaniye840 TL16
İvrindiBurhaniye200 TL12

Burhaniye otogarı

  • Burhaniye(266)

Burhaniye otobüs biletleri

Balıkesir ilçesine bağlı olan Burhaniye ilçesinin yüzölçümü 607 kilometrekaredir. Başlıca geçim kaynağı zeytincilik olan ilçe turizm yönünden oldukça zengindir. Kıyı bölgelerde geniş alanlar kapsayan zeytin arazileri sayesinde zeytin ihtiyacının büyük kısmı karşılanmaktadır. Bir diğer önemli geçim kaynakları ise meyveciliktir. 1970 yıllarında kurulmaya başlanan mandalina bahçeleri kısa sürede büyük bir alana yaygınlık göstermiştir. Aynı zamanda üzüm ve incir bölgede yetiştirilen diğer meyveler arasında yer almaktadır. Ormancılık ve arıcılık mesleğinin de yer aldığı bölgede çok fazla olmamasına rağmen çeşitli baklagil türleri ve tahıl yetiştirilmektedir. Zeytinyağı ve sabun üretimi sağlayan orta ölçekli işletmelerin mevcut olduğu bölgede 1970’li yıllardan sonra önem kazanan turizm önemini kısa sürede yaygınlaştırmıştır. Burhaniye otobüs bileti alımını en uygun fiyatlarla sitemizden yapabilirsiniz.

Turizmin ilerlemesinden sonra Burhaniye ilçesinde plajlar ve konaklama tesisleri artış göstererek bölgeye birçok turistin gelmesine olanak sağlanmıştır. Sahip olduğu tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile Ege kıyılarının farklılığını gözler önüne seren Burhaniye ilçesinde yaşam sürdürmek çok farklıdır. Balığın en lezzetlisini, en berrak denizi, en güzel kumsal alanını, en bol oksijenli havanın yer aldığı, termal kaynakları, doğanın mucizesi zeytinyağının her türlü ürünü kendinizi baştan yenileyebileceğiniz bu ilçede tatil keyfi bir başka yaşanmaktadır. Tarihi yapıları arasında en önemli olan Hacı Ahmed Camisi bölgede en çok değer verilen ve en eski tarihi yapılardandır. Aynı zamanda Kaya Sunakları, Adramytteion, okuf köprüsü, kaplan sivrisi, Fugla Tepe, Hisarkale Burçları bölgede gezilip görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır.

Burhaniye Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr