Yolcu Sayısı
1

Of Otogarı

Of Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Of Otogarı Hakkında

Of Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon ilinin en eski ve ilgi çekici ilçelerinden biri olan Of’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Trabzon hem tarihin eski dönemlerinde hem de Osmanlı döneminde rağbet gören bir yerleşim olması nedeni ile bugün Of ilçesi içerisinde eşsiz doğal güzelliklerin yanı sıra çok sayıda tarihi ve kültürel mirasları da görebilirsiniz. Türkiye’nin pek çok noktasından Trabzon - Of otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçenin güneyinde Hayrat ve Demekpazarı, doğusunda Rize, batısında Sürmene, kuzeyinde Karadeniz yer alır. Bu nedenle ilçe aynı coğrafi bölge içerisinde yer alan yerler için karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Trabzon - Of otobüs bileti satın alarak Of Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Sümela Manastırı, Trabzon Kalesi, Vazelon Manastırı, Uzun Göl, Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı, Bedesten” gibi ilin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Of Otogarı, Karadeniz’in bu harika şehrinin merkezi ile eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri barındıran Of ilçesini birbirine bağlar. Özellikle son zamanlarda yükselen Karadeniz turizmi ile birlikte Of ilçesinin ve dolayısı ile Of Otogarı’nın ziyaretçi sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu nedenle uzun yıllar boyunca hizmet sunan eski Of Otogarı küçük ve bakımsız yapısından dolayı zamanla yetersiz hale gelmeye başlamıştır. İlçenin ulaşım ihtiyacının karşılanması için Limanlar Mevkii bölgesine 2012 yılında, açık ve kapalı alanlar, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşan yeni Of Otogarı yapılmıştır. Of Otogarı içerisinde yalnızca Karadeniz Bölgesi’nde hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Of Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Of Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy, Metro, Lüks Karadeniz Turizm, Kanberoğlu, Süzer Turizm, Doğu Karadeniz Turizm, Golden Turizm, Had Bingöl” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Of Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir dilerseniz firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Popüler Of Otobüs Firmaları

Of bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Of otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm5
Ali Osman Ulusoy5
Kanberoğlu Turizm3
Diyarbakır Barış Turizm2
Karabük Doğuş2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr