Yolcu Sayısı
1

Alaca Otogarı

Alaca Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Alaca Otogarı Hakkında


Alaca Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum iline bağlı Alaca ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Çorum - Alaca otobüs bileti satın alarak kara yolu üzerinden ilçeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Alaca, Çorum iline bağlı bir ilçe olarak yaklaşık olarak 22.500 kişilik bir nüfusa sahiptir. Tarihi bakımından son derece büyük öneme sahip olan Hitit şehirlerinden Alacahöyük bu ilçe içerisinde yer almaktadır. İlçe Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesini birbirine bağlayan noktada yer aldığından dolayı kara yolu ulaşımı açısından önemli bir otogara ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çorum - Alaca otobüs bileti satın alarak Alaca Otogarına giriş yaptığınızda , “Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Koyunbaba Köprüsü, Kandiber Kalesi, Alacahöyük Müzesi, Çatak Tabiat Parkı, Çorum Kalesi, Şapinuva, Boğazköy Müzesi, Çorum Ulu Cami, Çorum Saat Kulesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ya da “çatal aşı, yaprak içi aşı, iskilip dolması, söbelek dolması, pastırmalı madımak, kuzu tandır, keşkek” gibi yöresel lezzetleri ustalarının elinden deneyebilirsiniz.
Alaca Otogarı, Karadeniz ve İç Anadolu’yu birbirine bağlayan bu şehrin yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Alaca Otogarı içerisinde yalnızca Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarının seferleri ile de karşılaşabilirsiniz. Alaca Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Has Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Alaca Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Alaca Otogarına ulaşım sağlamak için Çorum merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Alaca Otogarı Adresi : 19600 Alaca/Çorum

En Popüler Alaca Otobüs Firmaları

Alaca bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Alaca otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm4
As Adana Seyahat3
Has Turizm2
Lider Anadolu2
Ali Osman Ulusoy2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr