Yolcu Sayısı
1

Bandırma Otogarı

Bandırma Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (266) 714 25 00

Adres: Ömerli Mahallesi, Bandırma Otogarı, 10200 Bandırma/Balıkesir

Bandırma Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bandırma Otogarı Hakkında

Bandrıma Otogarı, Türkiye’nin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir’in sahil içlerinden biri olan Bandrımaya karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz ulaştırma merkezidir. Balıkesir – Bandırma otobüs bileti alarak gelebileceğiniz Bandırma otogarından giriş yaptığınız Bandırma ilçesi Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olmak ile birlikte son zamanlarda daha tanınır hale gelmesinden dolayı Bandırma Otogarının da yolcu sayısı giderek artış göstermeye başlamıştır. Bandırma ilçesi aynı zamanda ülkenin en büyük limanlarından birine de ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir – Bandırma otobüs bileti alarak, Bandırma Otogarına geldikten sonra, “Bandırma Arkeloji Müzesi, Kuş Cenneti, Daskyleion, Kyzikos, Edincik, Haydar Çavus Camisi, Erdek, Susurluk” gibi ilçenin görülmesi gereken noktalarını gezebilirsiniz.

Bandırma, Türkiye’nin ve hatta Osmanlı döneminin bile önemli ilçelerinden biriydi. Bu nedenle aslında yolcu sayısının az olduğu söylenemez, ancak Bandırma’ya gereken otogar yapılmamıştı ve önceden trafik yükü daha fazla hissediliyordu. Özellikle yurt içinden giderek daha fazla ziyaretçiyi ağırlaması ile birlikte yeni bir otogarın gereksinimi duyulmuş, 2010 yılında ise Bandırma yeni otogarına kavuşmuştur. Eski, otogar Bandırma gibi nüfusu yüksek ve tatil için çokça tercih edilen bir mekanın trafik yükünü azaltmaktan uzak kalıyordu. Bu nedenle çok sayıda yolculunun kolayca ulaşım sağlamasını yapmak için eskisinin 3 katı daha büyük bir otogar yapılarak, yerel ve ulusal otobüs firmalarının otogarda yer alması böylece yolcu yükünün olabildiğince hafifletilmesi sağlandı. Yeni Bandırma otogarında yer alan ulusal firmaların yazıhanelerinden çok sayıda otobüs firmasının Türkiye’nin farklı noktalarına olan otobüs biletlerini satın alabilirsiniz. Bandırma Otogarından sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Metro Turizm, Truva Turizm, Uludağ Turizm, Süha Turizm, Efe Tur” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Bandırma otogarına ulaşım sağlamak için ilçe içerisinden hareket eden minübüsleri kullanmanız gerekiyor.

Bandırma Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bandırma Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minübüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Ömerli Mahallesi, Bandırma Otogarı Otoparkı, 10200 Bandırma/Balıkesir

(0266) 714 25 00

En Popüler Bandırma Otobüs Firmaları

Bandırma bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bandırma otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Uludağ Turizm66
Balıkesir Uludağ Vip66
Pamukkale Turizm16
Üstündağ Turizm15
Metro Turizm13

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr