Bandırma Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0266) 714 25 00
Adres: Ömerli Mahallesi, Bandırma Otogarı, 10200 Bandırma/Balıkesir
Bandırma Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bandırma Otogarı

Bandrıma Otogarı, Türkiye’nin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir’in sahil içlerinden biri olan Bandrımaya karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz ulaştırma merkezidir. Balıkesir – Bandırma otobüs bileti alarak gelebileceğiniz Bandırma otogarından giriş yaptığınız Bandırma ilçesi Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olmak ile birlikte son zamanlarda daha tanınır hale gelmesinden dolayı Bandırma Otogarının da yolcu sayısı giderek artış göstermeye başlamıştır. Bandırma ilçesi aynı zamanda ülkenin en büyük limanlarından birine de ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir – Bandırma otobüs bileti alarak, Bandırma Otogarına geldikten sonra, “Bandırma Arkeloji Müzesi, Kuş Cenneti, Daskyleion, Kyzikos, Edincik, Haydar Çavus Camisi, Erdek, Susurluk” gibi ilçenin görülmesi gereken noktalarını gezebilirsiniz. 

Bandırma, Türkiye’nin ve hatta Osmanlı döneminin bile önemli ilçelerinden biriydi. Bu nedenle aslında yolcu sayısının az olduğu söylenemez, ancak Bandırma’ya gereken otogar yapılmamıştı ve önceden trafik yükü daha fazla hissediliyordu. Özellikle yurt içinden giderek daha fazla ziyaretçiyi ağırlaması ile birlikte yeni bir otogarın gereksinimi duyulmuş, 2010 yılında ise Bandırma yeni otogarına kavuşmuştur. Eski, otogar Bandırma gibi nüfusu yüksek ve tatil için çokça tercih edilen bir mekanın trafik yükünü azaltmaktan uzak kalıyordu. Bu nedenle çok sayıda yolculunun kolayca ulaşım sağlamasını yapmak için eskisinin 3 katı daha büyük bir otogar yapılarak, yerel ve ulusal otobüs firmalarının otogarda yer alması böylece yolcu yükünün olabildiğince hafifletilmesi sağlandı. Yeni Bandırma otogarında yer alan ulusal firmaların yazıhanelerinden çok sayıda otobüs firmasının Türkiye’nin farklı noktalarına olan otobüs biletlerini satın alabilirsiniz. Bandırma Otogarından sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Metro Turizm, Truva Turizm, Uludağ Turizm, Süha Turizm, Efe Tur” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Bandırma otogarına ulaşım sağlamak için ilçe içerisinden hareket eden minübüsleri kullanmanız gerekiyor. 

Bandırma Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Bandırma Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minübüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Bandırma Otogarı Adresi : Ömerli Mahallesi, Bandırma Otogarı Otoparkı, 10200 Bandırma/Balıkesir 

Bandırma Otogarı Telefon Numarası : (0266) 714 25 00

Bandırma otogarı nerede? Bandırma otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Üstündağ Turizm 15
Balıkesir Uludağ 2
Sakarya VIB 1
- HEMEN SATIN AL ! -