Yolcu Sayısı
1

Bandırma otobüs bileti

Bandırma Otobüs Bileti

En popüler Bandırma otobüs rotaları

Bandırma otobüs bileti fiyatları, Bandırma otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bandırma otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BalıkesirBandırma170 TL70
BursaBandırma160 TL61
KaracabeyBandırma80 TL48
BigaBandırma120 TL27
LapsekiBandırma120 TL24

Bandırma otogarı

  • Bandırma(266) 714 25 00

Bandırma otobüs biletleri

Balıkesir’e bağlı bir sahil ilçesi olan Bandırma gerek tarihi, doğal güzellikleri ve yaz aylarında sunduğu imkanları gerekse 2015 yılında açılan On Yedi Eylül Üniversitesi ve iş olanakları ile her yıl pek çok kişinin ziyaret ettiği bir yerdir. Aynı zamanda Marmara Denizi kıyısında yer alan ilçede bulunan liman Bandırma’yı bir ticaret merkezi haline getirmiştir.

Bandırma Ulaşım

İstanbul, Bursa ve İzmir gibi Türkiye’nin üç önemli şehrine yaklaşık iki saatlik mesafede yer alan Bandırma’ya ulaşım karayolu üzerinden Bandırma otobüs seferleri ile çok kolay bir şekilde gerçekleşir. Konumu itibariyle avantajlı bir noktada yer alan Bandırma’dan Balıkesir üzerinden Ege'ye ve sonrasında Akdeniz’e, Bursa üzerinden Anadolu'ya ve Çanakkale üzerinden ise Trakya'ya ulaşım sağlanmaktadır. Bu sebeple ülkemizin pek çok yerinden Bandırma otobüs bileti bulmak mümkün hale gelmiştir. İlçeye sefer düzenleyen Bandırma otobüs firmaları için birkaç örnek vermek gerekirse; Balıkesir Uludağ Turizm, Efetur, Metro Turizm, Seç Turizm, Sahil Seyahat, Köksallar, Varan Turizm ve Özlem Diyarbakır olarak sıralanabilir.

Bandırma Otobüs Bileti Fiyatları

Bu seyahat şirketleri arasından en ucuz Bandırma otobüs bileti satan firmayı bulmak ise oldukça kolay! NeredenNereye.com ile Bandırma’ya yolcu taşıyan bu firmaların tüm sefer saatlerini görebilir, firmalar arasında Bandırma otobüs bileti fiyatları karşılaştırması yapabilir ve sonrasında size en uygun olan bileti kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Sefer saatlerini, bilet fiyatlarını karşılaştırabildiğiniz gibi otobüslerin özelliklerini de ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken bilet fiyatına ek bir komik ya da başka herhangi bir ücret ödemezsiniz. Daha sonrasında ise bir aksilik ya da plan değişikliği olur da seyahatinizi ertelemek durumunda kalır iseniz Bandırma ucuz otobüs bileti için ödediğiniz ücretin tamamını kesintisiz bir şekilde iade alabilirsiniz.

Bandırma’ya otobüs ile seyahat etmeniz halinde otobüsün nihai adresi Bandırma otogarı olacaktır. Bandırma Şehirler Arası Otobüs Terminali Bandırma şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunmaktadır. Buradan Bandırma’nın istediğiniz yerine minibüsler ile geçiş yapabilirsiniz. Ya da otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti ile Bandırma şehir merkezine gider ve buradan da dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Bandırma Gezi Rehberi

Yukarıda bahsettiğiniz jeopolitik önemi nedeniyle Bandırma günümüzde olduğu gibi geçmişte de önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Dolayısıyla Bandırma ve çevresinde geçmişin izlerini taşıyan pek çok unsur görmek mümkündür. Daskyleion Antik Kenti bu yerlerden yalnızca bir tanesidir. Geçmişte önemli bir valilik merkezi olan antik kent Kuş Cenneti yakınlarında yer alır.

Her ne kadar doğa olayları ve insan tahribatı ile korunmayı başaramasa da Kyzikos Antik Kenti de Bandırma’daki önemli tarihi yerler arasındadır.

Bandırma’ya kadar gelmişken Kuş Cenneti Milli Parkı’nı görmeden gitmek olmaz elbette. Ülkemizin doğal güzellikleri arasında farklı bir öneme sahip olan Milli Park her yıl farklı türlerdeki binlerce kuşun göç ederken uğrak noktası olmaktadır. Kuş Gölü çevresinde bulunan Kuş Cenneti Milli Parkı içerisinde 266 çeşit kuş, 118 bitki türü ve 23 farklı balık bulunmaktadır. Ancak bu yüzlerce farklı kuş ve bitki türünü görebilmek için Kuş Cenneti’ne gittiğiniz tarih oldukça önemlidir. Kuşların göç etme dönemleri dışında giderseniz kayda değer bir şeyler göremeden dönebilirsiniz. Milli Park’ın en hareketli zamanları Mart – Temmuz arasında geçen dönem ve Eylül, Ekim aylarıdır. Bu dönemlerde gittiğinizde gözetleme kulelerinden kuşların doğal yaşamlarını görmeniz olasıdır. Kuş Cenneti Milli Parkı’ndaki ziyaretçi tanıtım merkezi içerisinde kuş tahnitlerinin müzesi ile kuş gözlem kulesi hizmet vermekte olup kuşların doğal alanlarına yerleştirilen kameralar ile kaşıkçıdan balıkçıllara, çeltikçiden karabataklara, saz bülbüllerinden pelikanlara, kuğulardan kazlara ve ördeklere kadar kuluçkaya yatan, kışın burada konaklayan ve göç sırasında uğrayan kuş türlerini net bir şekilde izleme imkanına sahip olabilirsiniz. Asya, Avrupa ve Afrika kıtaları arasında göç eden kuşlara ev sahipliği yapan Milli Park yalnızca bizler için değil dünya çapında da mühim bir yer işgal etmektedir. Kuş Cenneti Milli Parkı’na her yıl binlerce yabancı turist akın etmekte ve göç eden kuşların yaşamına tanıklık etmektedir. Kuş Cenneti Milli Parkı’nda bulunan bazı kuş türleri; sumru, karabatak, küçük ak balıkçıl, gri ak balıkçıl, gece balıkçılı, kaşıkçı, alaca balıkçıl, tepeli pelikan, çeltikçi, karabaşlı kiraz kuşu ve su kuşu olarak sayılabilir. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bazı türlerin göç etme noktasında olması nedeniyle ayrıca önemli olan Kuş Cenneti Milli Parkı’nda kuşların doğal yaşamlarına minimum müdahale edilerek onlara güvenli bir yaşam alanı sağlanmaktadır.

Bandırma Arkeoloji Müzesi ise ilçede görülecek bir başka yerdir. Paşabayır’da bulunan müzede Roma ve Pers dönemlerinden kalma bazı eserler sergilenmektedir. Bandırma seyahatinizde bu müzeyi de ziyaret etmek isterseniz pazartesi günleri hariç haftanın diğer altı gününden birini tercih edebilirsiniz.

Yine Son Kurşun Anıtı da yakın tarihimizi anabileceğimiz önemli bir başka noktadır. Kurtuluş Savaşı’nın son silahlı çarpışmaları Ayyıldıztepe’de yapıldığı ve burada atılan son bir kurşun ile savaş kazanıldığı için bu noktaya temsili bir anıt inşa edilmiştir. Seksen askerimizin şehit düştüğü Ayyıldıztepe’ye inşa edilen bu anıt çatılmış silahlar şeklindedir. 25 metre yüksekliğe sahip 8 adet çatılmış silah savaşın bittiğini artık silah kullanmaya gerek kalmadığını simgelemektedir.

Bandırma’da görebileceğiniz diğer tarihi yapılar ise; Haydar Çavuş Cami, Haydar Çavuş Çeşmesi, Sunullah Cami, Edincik Ulu Cami, Edincik Kümbet Cami, Edincik Buhye Cami, Edincik Süleymanpaşa Çınarı ve Edincik Emir Sultan Cami olarak sıralanabilir.

Ayrıca Bandırma’ya gelmişken ilçeye yalnızca 25 dakika mesafede bulunan Erdek’e de gidebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yapacağınız Bandırma seyahatlerinde Erdek’e geçerseniz denizin ve kumun tadını doyasıya çıkaracağını söyleyebiliriz.

Bandırma Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr