Yolcu Sayısı
1

İzmit Otogarı

İzmit Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (262) 311 63 15

Adres: Yahyakaptan, 41000 İzmit/Kocaeli

İzmit Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İzmit Otogarı Hakkında


İzmit (Kocaeli) Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli iline bağlı İzmit ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşı merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Kocaeli - İzmit otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmit, Marmara Bölgesi’nin sınırlarında Çatalca - Kocaeli bölümünde yer almaktadır bu durum ilerleyen zaman içerisinde bölgenin çok daha fazla ziyaretçi ağırlamasına neden olur ve dolaylı olarak İzmit Otogarı’nın yükünü arttıran bir özelliktedir. Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ilçe olarak ekonomik faaliyetler düzenlemesine baktığımız zaman İzmit için temel ekonomik faaliyetlerin tarım üzerinden ve son yıllarda gelişim göstermesi ile bir sanayi üzerinden sağlanabildiğini görürüz. Gelişen sanayi yapılanması ile birlikte İzmit çevresinde göç alan noktalardan biri haline gelmiş ve nüfusunu arttırmıştır. Artan nüfus her zaman için de kendisine paralel olarak yolcu trafiğinin ve yolcu ihtiyaçlarının artmasına neden olmuştur. İçerisine bağlı bulunduğu coğrafi bölge Marmara Bölgesi olduğundan ilçe sınırları için ılıman iklimin özellikleri görülür. Bu bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Kendi bünyesinde kendine has doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken İzmit sahip olduğu otogar ile önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Türkiye’nin pek çok noktasından Kocaeli - İzmit otobüs bileti satın alarak İzmit Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Maşukiye Aygır Deresi, Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Babalı Köyü, Tahtalı Göleti, Kefken Kovanağızı Koyu, Menekşe Yaylası, İzmit Atatürk Müzesi, Saatçi Ali Efendi Konağı, Ayazma Ilıcası, Seyrek Kalesi” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ayrıca Marmara Bölgesi’nin en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
İzmit Otogarı, Marmara Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. İzmit Otogarı içerisinde daha çok Marmara Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. İzmit (Kocaeli) Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Efe Tur, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Buzlu Turizm, Lüks Yalova Seyahat, Baltur, STR Turizm, Anadolu Ulaşım, Ali Osman Ulusoy, Gürkan Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
İzmit Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İzmit Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
İzmit Otogarı Adresi :

İzmit Otogarı Telefon Numarası : 0(262) 311 63 15

En Popüler İzmit Otobüs Firmaları

İzmit bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? İzmit otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm54
Efe Tur40
Sakarya Vib Turizm 23
Gökbey Seyahat22
Pamukkale Turizm21

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr