Yolcu Sayısı
1

Posof Otogarı

Posof Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Posof Otogarı Hakkında


Posof Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan iline bağlı Posof ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Ardahan - Posof otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan - Posof ilçesinin ve dolayısı ile Posof Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Posof Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur.
İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Posof ilçesinde Doğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Posof ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Posof Otogarı üzerinden Posof ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ardahan - Posof otobüs bileti satın alarak Posof Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ardahan Kalesi, Şeytan Kalesi, Taşköprü Kitabeleri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Posof Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Posof Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Posof Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Posof Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Posof Otogarı Adresi : 75800 Posof/Ardahan

En Popüler Posof Otobüs Firmaları

Posof bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Posof otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Sıla Ardahan Kalesi1
Özlem Ardahan Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr