Yolcu Sayısı
1

Ömerli Otogarı

Ömerli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Ömerli Otogarı Hakkında


Ömerli Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin iline bağlı Ömerli ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Mardin - Ömerli otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin - Ömerli ilçesinin ve dolayısı ile Ömerli Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Ömerli Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Ömerli ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Ömerli’de yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Ömerli Otogarı üzerinden Ömerli ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mardin - Ömerli otobüs bileti satın alarak Ömerli Otogarına giriş yaptığınızda, “Mardin Müzesi, Mardin Ulu Cami, Deyrulzafaran Manastırı, Mardin Evleri, Mardin Kalesi, Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Medresesi, Melik Mansur Medresesi, Melik Mansur Cami” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Ömerli Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ömerli Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Ömerli Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Ömerli Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ömerli Otogarı Adresi : Yeni Mh. 47570 Ömerli/Mardin

En Popüler Ömerli Otobüs Firmaları

Ömerli bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ömerli otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Midyat Seyyidoğlu2
Yeni Midyat Seyahat1
Özlem Cizre Nuh1
Martur Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr