Yolcu Sayısı
1

Bala Otogarı

Bala Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Bala Otogarı Hakkında


Bala Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı Bala ilçesine karayolu üzerinden giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Ankara - Bala otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara özellikle Türkiye’nin başkenti olduktan sonra yakın dönem ülke siyasetinde oynadığı rol ile birlikte giderek nüfusunu ve ziyaretçi sayısını arttıran ve dolayısı ile Bala Otogarının da trafik yükünü artışına neden olan bir noktadır. Bala Otogarı, Ankara’nın civar ilçelerine ulaşım sağlayan noktalardan biri olduğu için yıl içerisinde şehre karayolu üzerinden giriş yapan çok sayıda ziyaretçiyi bünyesinde ağırlamaktadır. Ankara’nın gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında siyasi bir kimliğinin olması da Bala Otogarı’nın yolcu sayısının artış göstermesinde etkili olan bir diğer etmendir. Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığından dolayı karasal iklim özelliklerini göstermektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara - Bala otobüs bileti satın alarak Bala Otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin ve ilçenin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Bala Otogarı, şehrin ve ilçenin yıldan yıla artış gösteren yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Bala Otogarı içerisinde çok sayıda servis ve yalnızca civar il, ilçelere sefer düzenleyen yerel otobüs firmasını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Bala Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bala Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerinden yararlanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Bala Otogarı Adresi : Şentepe, 06720 Balâ/Ankara


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr