Midyat Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0482) 
Adres: Ulu Cami Mh. 47500 Midyat/Mardin
Midyat Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Midyat Otogarı

Midyat Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin iline bağlı Midyat ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Mardin - Midyat otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Mardin - Midyat şehrin önemli ilçelerinden bir tanesidir. Güneydoğu Anadolu da Türkiye’nin diğer bölgeleri gibi geçmişi boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Mardin - Midyat bölgesinin tarihte eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında kalıyor olması günümüzde bu sınırlar içerisinde çok sayıda tarihi ve kültürel yapının modern şehir yapılanması içerisinde harmanlanmasına neden olmuştur. Mardin - Midyat  bölgesinin bu özelliği şehrin ve dolayısı ile Midyat Otogarı’nın yıl içerisindeki ziyaretçi sayısını arttırmasına neden olmaktadır. Midyat Otogarı özellikle bayram ve okul tatili gibi yılın belirli dönemlerinde tam kapasite olarak hizmet sunar. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Mardin - Midyat sınırları içerisinde kurak iklimin özellikleri görülmektedir. İlçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Mardin şehri içerisinde çok sayıda farklı ekonomik faaliyet yürütülüyor olmasına karşın Midyat sınırları içerisinde tarım ve hayvancılık birincik ekonomik faaliyetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mardin - Midyat otobüs bileti satın alarak Midyat Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Mardin Müzesi, Mardin Ulu Cami, Dayrül Zaferan Manastırı, Mardin Evleri, Mardin Kalesi, Kasımıye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Medresesi, Melik Mansur Medresesi, Melik Mansur Cami” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, Güneydoğu Anadolu mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Midyat Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Midyat Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Midyat Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Midyat Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Midyat Otogarı Adresi : Ulu Cami Mh. 47500 Midyat/Mardin

Midyat otogarı nerede? Midyat otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Vangolu Hakkari Turizm 2
- HEMEN SATIN AL ! -